Kafkaslar Sakarya Kent Meydanı’nda

Sakarya Kafkas Kültür Derneği; Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı’nda düzenlediği 2012 Ramazan Etkinlikleri kapsamında; 10 Ağustos Cuma günü akşamı “Kafkas Hemşehri gecesi düzenliyor.

Sakarya 09.08.2012, 14:28 09.08.2012, 15:32
Kafkaslar Sakarya Kent Meydanı’nda
Sakarya Kafkas Kültür Derneği; Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı’nda düzenlediği 2012 Ramazan Etkinlikleri kapsamında; 10 Ağustos Cuma günü akşamı “Kafkas Hemşehri gecesi düzenliyor. Kent Meydanı’nda Saat: 22.30’da başlayacak olan Kafkas Hemşehri Gecesi’nde Sakarya Kafkas Kültür Derneği Nart Kafkas Halk Dansları Topluluğu, gösterilerini sunacak. Dernek Başkanı Muharrem Saran; geceye herkezi davet etti.
 
Yoğun Ziyaretçi
Ramazan ayı başından beri yöresel kıyafet, yemek ve yaşam kültürlerini tanıtan Sakarya Kafkas Kültür Derneği Hemşehri standı; her kesimden büyük ilgi görerek, yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle Abhaz ve Çerkezlerin yoğun ilgi gösterdiği hemşehri standını ziyaret edenler arsında, şuan yaz tatilini memleketi Sakarya’da geçiren Hollanda’nın Rotterdam Bölgesi’nde yaşayan ve aslen Sakarya Akbalık’lı olan Palipha Nail & Taşburun’lu olan Gumha Mualla Balbag çifti de ziyaret ederek, hasret giderdi.
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu