banner194

Kaçakcılığa Büyük Vurgun

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sınır illerinden temin edilen yüklü miktarda kaçak sigara ele gecirdi.

Kaçakcılığa Büyük Vurgun
 Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sınır illerinden temin edilen yüklü miktarda kaçak sigaraların ilimize ve batı İllerine sevk edilerek kaçak sigara ticareti yapan şahıslara satılmak suretiyle rant elde edildiği, ayrıca devletin bu yolla zarara uğratıldığı bilgilerinin değerlendirilmesi sonucu, 06/08/2015 günü saat:09.00 sıralarında adli mercilerden alınan arama kararına istinaden yapılan operasyon neticesinde, şüpheli M.Ç (40) isimli şahsın kullandığı 33 ….. plaka sayılı çekici ve bu çekiciye bağlı 33… plaka sayılı dorsede yapılan aramada piyasa değeri 2.500.000 TL. olan 574.000 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilerek el konulmuş, şahıs  5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan gözaltına alınarak adli mercilere intikal ettirilmiştir.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü olarak halkın sağlığı üzerinde ciddi zararlar bırakan sigara kaçakçılığı ile bu suçlardan rant sağlayan suç örgütlerine ve suça karışan şüphelilere karşı mücadeleye devam edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER