İstihdam fuarı yapılacak...

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve amacının sakarya genelinde iş aramakta olan bireylerin , iş verenler ile yakınan iletişim kurabilmelerini amaçlayan İstihdam Fuarı bu yıl 25-27 Nisan tarihleri arasında işverenler ile iş arayan ve öğrencileri buluşturacağı bildirildi.

Sakarya 18.04.2019, 19:15 18.04.2019, 19:24
İstihdam fuarı yapılacak...

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER başkanlığında,  kurul üyelerinin katılımıyla 18.04.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Kurulun 2019 yılı 2. olağan Nisan ayı toplantısında, İlin istihdam verilerinin yanında 2019 yılında hayata geçirilen Milli İstihdam Seferberliğine ilişkin yeni istihdam teşvikleri değerlendirildi. Ayrıca, Demokrasi Meydanında 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında 3 gün süreyle düzenlenecek olan istihdam fuarı hazırlıkları görüşüldü. SAGİF Sakarya Girişimcilik ve

İstihdam Fuarı, bu yılda 100 firma, 20 STK ve 5.000 kişilik açık işgücü ilanıyla işverenler ile iş arayan ve öğrencileri buluşturacak.

Bu yılın ilk 3 ayında İŞKUR aracılığıyla 4.003 kişi işe yerleştirildi


Toplantıda, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 3 aylık faaliyetleri ile istihdamın korunması, geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik faaliyetler değerlendirildi. Buna göre, 2019 yılının ilk 3 aylık dönemde İŞKUR aracılığıyla 4.003 kişinin işe yerleştirilmiş olduğu bildirildi. Ayrıca, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesini ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasını amaçlayan İŞKUR un, mesleki eğitime ilişkin kurs ve programlarından yılın ilk üç ayında toplam 4.561 kişinin faydalandığı belirtildi.


SAGİF 2019’ un Ana Teması “Burası Sakarya Burada İş Var”


Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün organizasyonunu üstlendiği Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarının (SAGİF-2019), bu yıl 25-27 Nisan 2019 tarihleri 6.sı düzenlenecek. Geçen yıl 35 bin kişinin ziyaret ettiği istihdam fuarını bu yıl da çok sayıda kişinin ziyaret etmesi beklenmektedir. Fuar etkinliği işverenlere ihtiyaç duydukları işgücünün temin edilmesi yanında üniversite, milli eğitim ve sanayi iş birliğine de katkıda bulunmakta, öğrencilere staj ve mezuniyet sonrası istihdam imkânları hakkında fırsatlar sunmaktadır.


Bilindiği üzere, istihdam fuarları gelişmiş ülkeler tarafından düzenlenen bir istihdam etkinliğidir. Her yıl “İş-Sizi Arıyor” ana teması ile düzenlenen istihdam fuarının bu yılki ana teması, İstihdam Seferberliği kapsamında “Burası Sakarya Burada İş Var” olarak belirlendi.


Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, iş arayanları SAGİF İstihdam Fuarına davet etti


Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, toplantıda yaptığı değerlendirmede, 2019 yılı yeni istihdam seferberliği teşvikleri ve İŞKUR’ un kurs ve program desteklerinin işgücü maliyetlerinin azaltılmasındaki önemini belirtti. Ayrıca, Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, istihdam fuarına 100’e yakın firmanın katılacağını belirterek, iş arayanlara seslenerek “istihdam fuarında İş-Sizi bekliyor” çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu