İnsanoğlu Yuvaya Muhtaçtır

Büyükşehir Belediyesi, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nu Yenikentliler ile buluşturdu. Konferansta konuşan Döngeloğlu, “Efendimiz (sav), evini ve ailesini çok severdi. O dönemlerde Resulullah’ın evinde yokluk vardı. Günümüzde ise bizler israfın budalası olmuşuz” dedi.

Sakarya 24.12.2013, 15:21 24.12.2013, 16:29
İnsanoğlu Yuvaya Muhtaçtır

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ilçe buluşmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yenikent Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen konferansa, çok sayıda vatandaş katıldı. Sakarya'nın her ilçesinde gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında, aile hayatının önemine vurgu yapan Döngeloğlu, “Bizim toprağımız, çamurumuz cennette karıldı. İnsan denilen canlı, cennetin varlığıdır. Biz, cennetin çocuklarıyız. Aile ilk cennette kurulmuştur. Her Müslüman’ın evi kendi cennetidir. Çünkü ilk yuva kurmayı cennette öğrendik. Yuva deyip geçmeyin. Sizin yuvanız sizin Kâbelerinizdir. Her Müslüman’ın yuvası Kâbe gibidir. İnsanoğlu bir yuvaya muhtaçtır” diye konuştu.

İsraf içindeyiz Konuşmasının devamında Peygamber Efendimiz’in hayatından örnekler veren Yazar Döngeloğlu, “Efendimiz (sav) evini ve ailesini çok severdi. O dönemlerde Resulullah’ın evinde yokluk vardı. Günümüzde ise bizler israfın budalası olmuşuz. Kadınımız, erkeğimiz bambaşka birer dünya olmuşuz. Eşine ben senden üstünüm dememiş bir peygamberin ümmetiyiz. Oysa yer ve gökler onun adı için yaratılmadı mı? Allah Resulü eşine, hiçbir zaman ben senden üstünüm demedi. Bugün biz Müslümanlar 1400 yıl önce Peygamber Efendimizin bıraktığı yerde bile değiliz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu