Bin Çeşit Yapı Market

İlçelere Sosyal Projeler

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından Kocaali’ye müjdesi verilen bir yeni projede daha hazırlıklar tamamlanıyor.

İlçelere Sosyal Projeler

Kocaali’nin O Merkezi’nde Proje Hazır

Kocaali’ye müjdesi verilen Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nin projesi hazırlandı. Başkan Toçoğlu, “16 ilçemizde altyapı, içmesuyu ve yol konusundaki gereklilikleri bir bir tamamlamanın yanında; ilçelerimiz üst yapılarını da geliştirmenin gayreti içerisinde çalışıyoruz. Bu anlamda Kocaali Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nin de projesi hazır. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından Kocaali’ye müjdesi verilen bir yeni projede daha hazırlıklar tamamlanıyor. Kısa süre önce ilçeye sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılacağı yeni bir merkez sözü veren Başkan Toçoğlu, yeni yatırımın proje hazırlıklarına başladıklarını duyurmuştu. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yeni açıklamada merkezin projesinin hazır olduğu ilan edildi. 


Hayırlı Olsun

Hazırlanan proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “16 ilçemizde altyapı, içmesuyu ve yol konusundaki gereklilikleri bir bir tamamlamanın yanında; ilçelerimiz üst yapılarını da geliştirmenin gayreti içerisinde çalışıyoruz. Bu kapsamda tüm ilçelerimize Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezleri sözü verdik. Geyve’de bu proje neredeyse tamamlandı. Artık son düzenlemeler yapılıyor. Sapanca’da çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Şimdi ise daha önce Kocaali’ye sözünü verdiğimiz merkez için önemli bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Kocaali Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nin projesi hazır. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.


Kocaali Burada Buluşacak

Toçoğlu, “Projemiz Kocaali Mahallesi’ndeki 3 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek. 300 kişilik bir konferans salonu, fuaye ve sınıflar, kafeterya, Halk Eğitim Merkezi’nin idari odaları ve sınıfları da yine bu projede yer alacak. Hazırladığımız projede ifade ettiğimiz Halk Eğitim Merkezi’ne de bir alan açıyoruz. Bu tesiste geniş bir yelpazeye yayılan eğitsel, sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilecek. İnşallah ihalenin ardından çalışmaları başlatacak; kısa süre içerisinde bu merkezi ilçemize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.İlçelere Sosyal Projeler

Başkan Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “İlçelerimizde ikamet eden kadınlar, çocuklar, gençler, yaşlılar, aileler, engelliler, kısacası tüm sosyal gruplar Büyükşehir Belediyemizin hizmet çatısı altında bir araya geliyorlar. Belediyeciliğimizi hiçbir zaman yalnızca birincil ihtiyaçları gidermekle sınırlandırmadık. Elbette yol, su, kanalizasyon gibi önemli başlıklarda bir tek sorun dahi bırakmayacağız. Ama bunun yanında böylesi sosyal projelerimizi de ilçelerimize kazandırmak gibi bir hedefimiz var. Bu kararlılık ilçelerimizi yeni spor merkezleri, sosyal tesisler, meydanlar, kültür merkezleri ve diğer çeşitli alanlarda buluşturmayı sürdürecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER