Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Huzuru Ailemizde Buluruz

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferans ile Sakaryalı sevenleri ile buluşan İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş, “Müslüman kendisiyle barışıktır. Yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz. Kültürümüzün en önemli yapı taşı olan aile ilişkilerini kaybetmemek adına belirli hassasiyetleri göstermeliyiz” dedi.

Huzuru Ailemizde Buluruz

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katıldığı “Huzurlu Aile Hayatının Gereklilikleri” konulu konferans, Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa, İl Müftüsü İlyas Serenli, SİMDER Başkanı Nafi Özdin, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Müslüman kendisiyle barışıktır İslam ve Müslüman kimliği üzerinde huzur konusuna değinerek konuşmasına başlayan Karataş, “Huzur ve mutluluğa ulaşmak çok zor değildir. Huzur ve mutluluğu satın alabilirsiniz. Bunun için paraya ihtiyacınız yoktur. Dünyevi hayatta çok paranız olmasına da gerek yoktur. Helalinden olması sizin için kâfidir. İnsanın huzurlu olması için kendisiyle barışık olması gerekir. Müslüman kendisiyle barışıktır. Yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz. Peygamber Efendimizin de (s.a.v) yüzünden tebessüm hiç eksik olmazdı. Aile içi sevgi, saygı, iletişim ve eşlerin birbirini tanıması huzurlu ve mutlu bir yuva ortamı için çok önemlidir. Evlilikte eşler, istikrarlı olmalı, ölçüyü koruyabilmelidir” diye konuştu.

Ailenize zaman ayırın Konuşmasının devamında aile içi ilişkilerde temel gerekliliklere de değinen İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş, “Eskiden kaşlarıyla evladını terbiye edebilen babalar vardı. Çok konuşmazdı ancak en küçük davranışı etkili olurdu. Günümüzde aileler evlatlarına zaman ayırmıyor, onları dinlemiyor. En azından işten eve döndüğümüzde günün stresini ve yorgunluğunu kenara bırakıp, güler yüzümüzle ailemiz ile hoşça vakit geçirmeye çalışmalıyız. Evladı bilgisayar, babayı televizyon başından kalkmayan ailelerde huzuru yakalamak oldukça zorlaşıyor. Kültürümüzün en önemli yapı taşı olan aile ilişkilerini kaybetmemek adına belirli hassasiyetleri göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Konferanslar devam edecek Konferansın sonunda İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, düzenlenen ücretsiz konferanslar ile Türkiye’ye mâl olmuş isimleri Sakaryalılarla buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, Karataş’a çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER