Her Alanda Engelsiz Büyükşehir

“Büyükşehir Belediyesi Duyma Konuşma Engellilere Yönelik İletişim Kapasitesi’nin Arttırılması” projesi kapsamında eğitimlerini başarı ile tamamlayan Büyükşehir ve ilçe belediye personeline sertifikalarını teslim eden Başkan Toçoğlu, “Engellilerle ilgili en önemli konu iletişimdir. Engelli vatandaşlarımıza sadece hizmet etmek yetmez, onları anlamak, iletişim kurmak ve dertleşmek gerekir. Bu tarz projelerle dezavantajlı kesimler için hazırladığımız faaliyetler, bizim farkımız olacaktır” dedi.

Sakarya 31.12.2013, 13:16 31.12.2013, 14:20
Her Alanda Engelsiz Büyükşehir

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Arge Şube Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile hayata geçirilen, “Duyma Konuşma Engellilere Yönelik İletişim Kapasitesi’nin Arttırılması” projesi kapsamında, Büyükşehir ve ilçe belediye personellerine verilen eğitimler sona erdi. Tamamlanan projenin ardından sertifika teslim töreni düzenlendi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve sertifika almaya hak kazanan personeller katıldı.

17 günlük eğitim Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen tören, eğitim alan personelin İstiklal Marşı’nı işaret dilini kullanarak söylemesiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, “17 gün devam eden, 136 saatlik eğitimlerimize katılan personelimizi özverisinden dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

En önemli konu iletişimdir

Programın devamında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hükümetimizin dezavantajlı vatandaşlara verdiği hizmetler sayesinde bu alanda çok önemli ilerlemeler kaydedildi. Özellikle 2003 yılından itibaren Sayın Başbakanımızın bu konudaki hassasiyeti dolayısıyla artık çocuklarımız evlerde kalmıyor, tertemiz okullarda eğitimlerini alıyorlar. Maddi anlamda da engelli vatandaşlarımıza hükümetimizin destekleri devam ediyor” şeklinde konuştu.

Sertifikaları Toçoğlu verdi Başkan Toçoğlu konuşmasının devamında, “Engellilerle ilgili en önemli konu iletişimdir. Engelli vatandaşlarımıza sadece hizmet etmek yetmez, onları anlamak, iletişim kurmak ve dertleşmek gerekir. Bu tarz hizmetlerle dezavantajlı kesimler için hazırladığımız faaliyetler bizim farkımız olacaktır” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından eğitimlerde başarı gösteren Büyükşehir ve ilçe belediye personellerine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından sertifikaları teslim edildi.

Yorumlar (0)
18
açık