banner194

Gönüleli Derneği, 7. hizmet tanıtım gecesini gerçekleştirdi

Gönüleli Derneği, 2014 yılında, yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğu hizmetlerini, Kent Düğün Salonu’nda düzenlediği geniş katılımlı “7. Hizmet Tanıtım Gecesi’yle tanıttı.

Gönüleli Derneği, 7. hizmet  tanıtım gecesini gerçekleştirdi

Yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğu yardım ve hizmetleri ile gönülleri feth eden Gönüleli Derneği, 2014 yılındaki hizmetlerini, gerçekleştiği “7. Hizmet Tanıtım Gecesi’yle tanıttı. Yaptıkları hizmetler hakkında bilgi veren Gönüleli Derneği Başkanı Ahmet Zahit Dizdar; “Allah'u Teala lütfetti, Asya ve Afrika'da güzel işler başardık. Siz gönül dostlarımız destek verdiniz, Asya ve Afrika'ya kardeşliğimizi, sevgimizi götürdük ve yine lütfettiniz, ''Hizmet Tanıtım gecemize teşrif ederek şeref verdiniz. Bir yudum suyu evlerine götürebilmek için saatlerce yürümek zorunda kalan ve bunu her gün tekrarlayan, çoğu zaman da su bulamayıp evine dönen aynı zamanda da salgın hastalıklarla mücadele eden Afrika'lı kardeşlerimizin bir yudum içebilecekleri suları olduk. Oradaki kardeşlerimizin hem günlük ihtiyaçlarını karşılamaları, hem de rahat rahat ibadetlerini yapmaları için hep beraber olup Gönüleli'mizi uzattık ve suya kavuşmalarına vesile olduk. Bu su kuyularımıza destek veren, büyük-küçük katkıda bulunan siz değerli gönül dostlarımıza en samimi duygularımızla yürekten teşekkür ederiz. Allah'u Teâlâ Dergâh-ı İzzetinde ahsen-i kabul ile makbul eylesin” diye konuştu.

 

Kömürlerini götürüp, beraber ısındık

Gönüleli Derneği olarak, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yılda da, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gönül dostlarıyla beraber birçok hayırlı çalışmalara imza attıklarını dile getiren Dernek Başkanı Ahmet Zahit Dizdar; “Kur'an-ı Kerim ihtiyacı olan yerlere Kur'an-ı Kerim ulaştırdık. Erzak mı ihtiyaç? Onu da ulaştırdık. Su kuyusu mudur kardeşlerimizin derdi? Onu da açtık elhamdülillah. Yurt içinde üşüdü mü hemşerilerimiz? Kömürlerini götürüp beraber ısındık. Herhangi bir şeye ihtiyaçlarımı oldu? Bu ihtiyaçlarını giderip huzurlu bir gün, huzurlu bir gece geçirdik. Tüm bu denli samimi ve bir o kadarda hayırlı çalışmalarımızda bize maddi veya manevi destek veren, ortaya sadece maddi imkânlarını değil yüreğini koyan değerli büyüklerimize ve sevgili küçüklerimize, gençlerimize, ablalarımıza, kısacası bize gönül veren herkese, en samimi en içten duygularımızla şükranlarımızı sunarız” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER