Esnaf Başkanlar Birliği toplantısı gerçekleştirildi

Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin her yıl Eylül ayında düzenlediği ‘Başkanlar Birliği’ toplantısına katıldı.

Sakarya 15.09.2019, 10:20 15.09.2019, 10:27
Esnaf Başkanlar Birliği toplantısı gerçekleştirildi

Esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanındayız”

SESOB Başkanlar Birliği toplantısında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerine cevap verebilecek, sorunların çözümünde pay sahibi olabilecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Hem ahilik kültürü, ahilik ahlakının yayılması için hem de esnaflarımızın geleceği için yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin her yıl Eylül ayında düzenlediği ‘Başkanlar Birliği’ toplantısına katıldı. Sen Otel’de düzenlenen programda Başkan Yüce’nin yanı sıra SESOB Başkanı Hasan Alişan, oda başkanları, kamu kurumu temsilcileri, basın mensupları ve davetliler yer aldı. SESOB Başkanı Alişan’ın faaliyet sunumu ile başlayan program, görevlerinde başarılı olan Genel Sekreterlerin ödül almaları ile devam etti. 

Hepimiz birer ahiyiz

SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Bizim en birinci görevimiz sorunları çözüme kavuşturmaktır.  Kendi sorunumuzu kendimizin çözebileceği bir sistem geliştirmeye çalışıyoruz. Ülkemizde çıraklık diye bir durum artık ortadan kalktı gibi bir şey.  Ama bu durum için sorunları çözüme kavuşturacağız. Biz yereldeki esnafı ulusal standartlara taşımak için çalışmalar yapıyoruz. Bunu da sınav çerçevesinde yaparak kendimize özgü bir sistem kurduk. Bizler esnaf ve sanatkarlığı bir adım öne taşımak gibi bir misyon üstlendik. Böylelikle çeşitli alanlarda Türkiye’nin ilerisindeyiz. Hepimiz birer ahiyiz. Bizler birer aileyiz” ifadelerine yer verdi.

Birlikte çalışacağız

Her zaman bir bütün ve denge halinde çalışacaklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Karşılıklı konuşarak sorunlarımızı her zaman çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Denge olduğu müddetçe her zaman kazanan Sakarya ve Sakaryalılar olur. Sizlerin gücü şehrimizin için çok önemlidir. Böyle önemli mesleklerle şehrimizin dinamiğini oluşturduğunuz için sizlere her zaman saygı duyuyoruz. Sakarya’yı marka şehir yapmak için esnaflarımızla birlikte çalışacağız” dedi.

Üzerimize düşen görevleri yapacağız

Konuşmalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Esnaf ve sanatkârlarımızı ülkemizin mihenk taşı, birlik ve beraberliğimizin teminatı olarak görüyorum. Esnaflık dünyanın en eski, en kabul gören mesleklerinden birisidir. Derdimizi, sevincimizi paylaşabileceğimiz dostlarımızdır. Esnaf ve sanatkârlarımızın her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Sorunlarınızın çözümü olmaya gayret gösteriyoruz. Bu tarz toplantılar bizim içinde çok verimli oluyor. Esnaflarımızla olan birlikteliğimizden, ortak hareketten keyif alıyoruz. Esnafımızın sorunlarına çözüm olma konusunda üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız” dedi.

Yeni projeler hayata geçireceğiz
Başkan Yüce, “Şehrimizde ticari hayatın devamlılığı ve başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Küçük işletmelere verilen desteklerin ülkemiz ve şehrimiz ekonomisi için önemli katkıları olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple esnaflarımızın her daim desteklenmesi gerektiğini her ortamda dile getirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerine cevap verebilecek, sorunların çözümünde pay sahibi olabilecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Hem ahilik kültürü, ahilik ahlakının yayılması için hem de esnaflarımızın geleceği için yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum” dedi.

 

Yorumlar (0)
29
hafif yağmur