ECEVİT KELEŞ,”AKP’Yİ SÜPÜRECEĞİZ”

Zirai Aletler Sanayi Sitesi’nde bulunan Süpürgeciler sitesini ziyaret eden İl Başkanı Ecevit Keleş,”AKP’yi süpüreceğiz” dedi.

Sakarya 16.02.2013, 14:36 16.02.2013, 15:59
ECEVİT KELEŞ,”AKP’Yİ SÜPÜRECEĞİZ”

Zirai Aletler Sanayi Sitesi’nde bulunan Süpürgeciler sitesini ziyaret eden İl Başkanı Ecevit Keleş,”AKP’yi süpüreceğiz” dedi.

 
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)İl Başkanı Ecevit Keleş, Adapazarı İlçe Başkanı Nazmi Yıldırım, il ve ilçe yönetimi ve çok sayıda partili, Zirai Aletler Sanayi Sitesi’nde bulunan Süpürgeciler Sitesi’ni ziyaret etti ve imalatçıların sorunlarını dinledi.

AKP’Yİ SÜPÜRECEĞİZ

Süpürgeciler Sitesi’nde imalatçıların günden güne daha zor koşullar altında rekabet edemez konuma geldiklerini söylemeleri üzerine konuşan İl Başkanı Ecevit Keleş,” Memleketimizin bir değeri olan, ülkenin dahi kabullendiği en iyi süpürge imalatı Sakarya’da yapılırken artık bu işin kanaatkarları birer birer iş yerlerini kapatmakta. Bu iş, emek işi, ustalık işi olan süpürge imalatçılığı bir marka haline getirilebilirdi. Oysa, yok olmaya yüz tutmuş biz vaziyette. Tüm markalarımız gibi marka olabilecek değerlerimiz de yok oluyor. Çark Caddesi’nde döktükleri beton dahi sağlam değil, bugün yine şehrimizin en işlek caddesi şantiye halinde. Her iş yap boz oldu. Bir iş yapılacaksa kalıcı yapılır. Buna vizyon gerekir. Halkımız için, gerçek ve kalıcı hizmet anlayışı için yerel seçimlerde AKP’yi süpüreceğiz.”dedi.

DÜKKANLARI MALİYETİNE ZANAATKARLARA VERECEĞİZ

Üreticiler,Sakarya’da süpürgeciliğin yok olmaya yüz tuttuğunu ve işin Samsun ve başka diğer illerde desteklendiğini belirtti.

 Zanaatkarların, Sakarya’da bu gidişle 10 yıl sonra mesleğin ortadan kalkıp merdiven altı üretime döneceğini söylemesi üzerine Başkan Ecevit Keleş,” Büyükşehir Belediyesi, 2014 Mart ayında CHP’li bir anlayış yönetime başladığında, buradaki siteye taşınan ve kira veren üreticilerimize dükkanları maliyetine, uygun ödeme koşullarıyla kendilerine vereceğiz. Rayiç bedel ya da satış fiyatına değil, maliyeti ne ise o fiyata bu işin gerçek emekçilerine, emeklerinin gerçek karşılığını vermeye buradan başlayacağız.”ifadelerini kullandı.

 
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu