DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜNE YOĞUN KATILIM

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün Ortaklaşa Düzenlediği Yürüyüş Şenlik Havasında Gerçekleşti

Sakarya 07.10.2013, 15:11 07.10.2013, 16:15
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜNE YOĞUN KATILIM

 
İlimizin Valisi Sayın Mustafa Büyük,İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş,Serdivan İlçe Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Spor İl Müdürü Salih Koşu, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Murat Alemdar, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, İl Müdürlüğümüzün Personeli, Valilik ve Sağlık Personeli ve çok sayıda Vatandaşın katıldığı yürüyüş Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Gülten Hergüner'in yaptırdığı egzersiz hareketleriyle başladı.

Egzersiz hareketleri bitiminde Valimizin sporun önemi ile ilgili açıklaması, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan'nın fiziksel hareketsizliğin getirdiği risk faktörlerini açıklaması, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Murat Alemdar'ın gün içerisinde yapılan oyun ve çeşitli aktivitelerinde fiziksel aktivite kapsamına girdiğini ve önemli olduğunu belirtmesi,Spor İl Müdürü Salih Koşu'nun Sporun hayatımızın bir parçası olması gerektiğini vurgulayan konuşması ve bu tür aktivelerin en güzel şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız demesi'nin ardından yürüyüşe geçildi.

Yürüyüş sonunda vatandaşlara taze sebze ve meyve ikram edildi.

Yorumlar (0)
0
hafif kar yağışlı