Çevre gönüllüsü gençler farkındalık oluşturmak için çöpleri topladılar...

Çevre Gönüllüleri, çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Serdivan Kırantepe bölgesinde temizlik yaptılar.

Sakarya 13.08.2021, 18:56 13.08.2021, 19:00
Çevre gönüllüsü gençler farkındalık oluşturmak için çöpleri topladılar...
© HENDEK HABER

Genç Birlik Sakarya Şubesi bünyesinde faaliyetlerine devam  eden Çevre Gönüllüleri, çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Serdivan Kırantepe bölgesinde temizlik yaptılar.

Sakarya’da birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan, Genç Birlik Sakarya Şubesi bünyesinde faaliyet yapan çevre gönüllüsü gençler farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Daha temiz bir çevre için bizde varız diyen çevre gönüllüleri, doğadaki kirlilik sorununa çözüm üretmek, bireylere örnek olmak, toplumsal duyarlılık oluşturmak, doğaya ve çevreye katkı sağlamak amacıyla Serdivan Kırantepe bölgesinde temizlik yaptılar.
Çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten gönüllü gençler, bundan sonrada çeşitli zaman aralıklarında bu tür çalışmaları yapacaklarını kaydettiler.
Özcan: “Sakarya halkı çevre temizliği konusunda duyarlı”

Çevre gönüllüsü gençler farkındalık oluşturmak için çöpleri topladılar...

Genç Birlik Sakarya Şube Başkanı Ömer ÖZCAN, Sakarya halkı çevre temizliği konusunda zaten duyarlı, gençlerin bu çalışması ile bu duyarlılığın daha üst seviyelere gelmesini hedefliyoruz.

Orman yangını sebeplerinden biri kirletilen çevredir.

Çevre gönüllüsü gençler farkındalık oluşturmak için çöpleri topladılar...

Orman yangınlarının çıkma sebeplerinden biri olarak çevrenin kirletilmesini gösteren Başka Özcan, “Vatandaşlarımız bilerek ya da bilmeyerek çöplerini doğaya bırakıyor ya da doğada unutuyor. Bir cam parçasının kuru bir otu yakarak yangına sebebiyet verdiğini biliyoruz. Bundan dolayı bırakın küçük bir cam parçasını bir toplu iğnenin bile doğaya atılmasını istemiyoruz. Bu dünya çocuklarımıza bırakacağımız tek mirastır. Bu dünyayı ne kadar korursak ona ne kadar iyi bakarsak evlatlarımızın, gençlerimizin geleceği için o kadar iyi bir iş yapmış oluruz. “ diye belirterek “Çevreyi korumak bir seçenek değil zarurettir” mesajı verdi.

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu