Büyükşehir’in Bütçesi Onaylandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. Oturumu’nda gerekli maddeler oylanarak, 2014 yılı bütçesi 280 Milyon TL olarak belirlendi. Başkan Toçoğlu, “Oy birliği ile meclisimizden geçirdiğimiz bütçemiz, hayırlı olsun. Allah, bütçemizi hayırlı hizmetlerde kullanmayı nasip etsin” dedi.

Sakarya 26.11.2013, 09:45 26.11.2013, 10:50
Büyükşehir’in Bütçesi Onaylandı

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Toplantı Salonu’nda görüşülen gündem maddelerinden 26. madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken, 27. madde komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. 28. madde kapsamında Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 2014 Mali Yılı Bütçe Kararnamesi tek tek oylanarak, kabul edildi. 1 Ocak 2014 yılında yürürlüğe girecek kararnamede, Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 280 Milyon TL olarak belirlendi. Hizmetlere 280 Milyon TL Bütçenin hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Oy birliği ile meclisimizden geçirdiğimiz bütçemiz, hayırlı olsun. Allah, bütçemizi hayırlı hizmetlerde kullanmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu, gelecek meclis toplantısının 9 Aralık Pazartesi günü, saat 14.00’da gerçekleştirileceğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunun ardından, SASKİ Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 9 maddeden oluşan gündemin ilk maddesi Hukuk Komisyonu’na havale edilirken, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. maddeler oy birliği ile kabul edildi.

SASKİ’de organizasyon değişimi Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresinin Organizasyon Şeması’nın yeniden güncellenmesi ile ilgili 6. madde hakkında açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yeni Büyükşehir Yasası ile il sınırlarımızın tamamına hizmet götüreceğiz. Bu nedenle organizasyon şemamızı güncelledik. Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki daire başkanlığı sayısını 8’den 11’e çıkardık. Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı, Kuzey Bölge İlçe İşletmeleri Dairesi Başkanlığı ve Güney Bölge İlçe İşletmeleri Dairesi Başkanlığı ile genişleyen Büyükşehir sınırlarına hizmet götüreceğiz” şeklinde konuştu. Gündemin 8. Maddesinde yer alan 2014 Yılı Bütçe Tasarısı, 2015 ve 2016 Bütçe Tahmini, görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Meclisin hayırlı olmasını dileyen Serdivan Belediyesi Başkanı Yusuf Alemdar, gelecek Genel Kurul Toplantısı’nın, 9 Aralık Pazartesi günü saat 15.00’da başlayacağını belirtti.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu