Büyükşehir fidanlığında asfaltlama çalışması...

Sakarya Büyükşehir belediyesinin tarım ve orman bakanlığı ve kooperatiflerden işletme yetkisini aldığı Yanık mıntıkası Fidan Üretim Merkezi’ndeki çevre düzenleme işlemleri hız kesmeden devam ediyor.

Sakarya 26.07.2021, 17:30 27.07.2021, 22:54
Büyükşehir fidanlığında asfaltlama çalışması...
© HENDEK HABER

Sakarya Büyükşehir belediyesinin tarım ve orman bakanlığı ve kooperatiflerden işletme yetkisini aldığı Yanık mıntıkası Fidan Üretim Merkezi’ndeki çevre düzenleme işlemleri hız kesmeden devam ediyor. Şehrin tarımsal kalkınmasında büyük rol oynayacak olan Yanık Fidan Üretim Merkezinde gerçekleştirilen altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmaları da başlatıldı. Çalışmalar sonunda üretim merkezi, sürdürülebilir istihdama ve pazar arzındaki artışa katkı sağlayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Fidan A.Ş. Sakarya tarımını çok daha iyi noktalara ulaştırmak adına çalışmalara devam ediyor. Fidan A.Ş marifetiyle Sapanca’da kurulan Yanık Fidan Üretim Merkezi’nde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarına da ara vermeden başlandı. 

Hayata geçirilen çalışmalar kapsamında üreticinin ve bölgeye alışverişe gelen müşterilerin yol sorunu yaşamaması için alan içerisinde bulunan yol yeni yüzüne kavuşuyor. Kısa süre içerisinde üretim faaliyetlerine başlanacak olan merkezde sözleşmeli üretim modeli ile şehirde üretilen süs bitkilerindeki verimin artırılması hedefleniyor. 

Büyükşehir fidanlığında asfaltlama çalışması...

Kaynak: Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (4)
Numan 7 ay önce
Sakarya Büyükşehir Belediyesi yatacak yeriniz yok, hendek asfalt bekliyor siz fidanlığı asfatlıyorsunuz planınız batsın, yollar berbat bağlantı yolları bitmiş vaziyette çukurlar diz boyu tüüü sizin yapacağınız yolla hendek den oy moy yok
Recep Açıkyol 7 ay önce
Asfalt oy nerde daha çok ise seçmen nerde daha çok ise ordadir aksu üst yurtluk mahallesine bakin köstebek yuvasi gibi
Muharrem Sağlam 7 ay önce
Bizede bir kireyter
Volkan-Yasemin Kandil 7 ay önce
Servetiyle cad.ne oldu?Noksel işçisi ve yol güzergahındaki diğer fabrikalardaki çalışanlar ve yolu kullanan tüm vatandaşlar sayenizde günahkar oldu.Boylesine bir ana cadde rezil durumda.Beceremediniz bir işi.
5
açık