banner194
banner194

Büyükşehir Belediyesi, Kentpark'ta Engelliler Şenliği düzenledi.

Mutlulukları Görülmeye Değer Büyükşehir Belediyesi 10–16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Kentpark'ta Engelliler Şenliği düzenledi. Şenlik oldukça renkli geçti.

 Büyükşehir Belediyesi, Kentpark'ta Engelliler Şenliği düzenledi.
Zengin bir içeriğe sahip olan şenlikte, öğrenci korosu, halk oyunları, dans grubu ve daha birçok gösteriyle engelli ve yakınları eğlenceli bir gün yaşadı.

Engelliler Şenliği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü 10–16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında birçok etkinlik gerçekleştiriyor. "Hayatı paylaşmaya engel yok" sloganı ile ilk olarak engelliler için paintball programı düzenleyerek engelli vatandaşları öğrencilerle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Kentpark'ta Engelliler Şenliği düzenledi.

Zengin içerik

Engelliler Şenliği’nin, ritim grubu, öğrenci korosu, özürlü öğrenci korosu, halk müziği korosu, roman oyunları, dans grubu gösterisi ve birçok etkinlik olmak üzere zengin bir içeriğe sahip olması dikkat çekti. Şenliğe sahnede gösteriyle ve sergiyle katılan kurumlar ise şöyleydi: Şehit Ali Borinli Okulu ve İş Okulu, Kanada Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi, Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Adapazarı Özel Eğitim ve Anaokulu, Ada Yaşam, Sevgi Çiçeği, Sakarya Sevgim, Serdivan Ayşe Sadi Ünal, Akyazı Özgüven ve Hendek Gelişim Yaklaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Mehter Takımı ile Büyükşehir Belediyesi Engelliler Türk Halk Müziği Korosu. Şenlik sırasında engellilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Şenlik sonunda Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, etkinliğe katılan okul müdürlerine çiçek takdim etti.

Sevgiye ve Paylaşmaya Engel Yok

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, şenliğe katılan engelli ve yakınlarına teşekkür etti. Yüce, "Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın çok daha iyi hizmet alabilmeleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 'Sevgiye ve paylaşmaya engel yok' sloganımızla engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer almaları için projeler üretiyor, çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 10–16 Mayıs Engelliler Haftası'nda Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz ile birlikte birçok etkinlik düzenledik. Etkinliklerimiz içerisinde en önemlisi Kentpark'ta düzenlediğimiz Engelliler Şenliği oldu. Vatandaşlarımızın ilgisi bizleri çok mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Engelli vatandaşlarımız için farklı projeler üretmeye devam edeceğiz" diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER