Bu projeyle o bölge bol suya kavuşacak...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu ve Kocaali ilçelerine hizmet sunacak olan Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisini faaliyete almak için gün saydıklarını açıkladı.

Sakarya 20.11.2016, 14:04
Bu projeyle o bölge bol suya kavuşacak...

Kuzeyin arıtma tesisi gün sayıyor

Karasu ve Kocaali bölgesine hizmet sunacak olan Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisini faaliyete almak için gün saydıklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Kuzey bölgemizde 5,2 milyonluk yatırımla Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisini inşa ediyoruz. Mekanik aksamdaki son işlemler ve tesis binamızın ince işçiliklerinin de tamamlanmasının ardından artık testlere başlayacağız” dedi.


Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza art arda güzel haberler verebilmenin gururunu yaşıyoruz. Kocaali’de 3 bin 200 metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisinde son mekanik işlemler ve ince işçilikleri yapıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda çalışmalarımızı tamamlayarak, kuzey bölgemizi yüksek teknolojiye sahip bir arıtma tesisiyle buluşturacağız” şeklinde konuştu.


Testlere başlıyoruz

Başkan Zeki Toçoğlu, “Kuzey bölgemizde 5,2 milyonluk yatırımla Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisini inşa ediyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Arıtma tankları ve 440 metreküplük içmesuyu depomuzun giriş çıkış bağlantıları yapıldı. Mekanik aksamdaki son işlemler ve tesis binamızın ince işçiliklerinin de tamamlanmasının ardından testlere başlayacağız. Kocaali’nin yüksek bir kesiminde yer alan tesisimizin hizmete alınmasıyla birlikte Karasu ve Kocaalili hemşerilerimizin musluklarına daha temiz ve daha bol içmesuyu ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.


İçmesuyu geleceğine Büyükşehir garantisi

Başkan Toçoğlu, “Yaz aylarında Karasu ve Kocaali’ye bağlı mahallelerimizde zaman zaman yaşanan su yetersizliği ve bulanıklık ile ilgili sorunlar söz konusu projenin tamamlanmasıyla tarihe karışacak. Bölgede yapımı devam eden 450 kilometrelik içmesuyu hattımız Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi ile entegre olacak. Ayrıca şuan proje aşamasında olan Hendek Çamdağı Barajı ile de bölgede içmesuyu anlamında uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmayacak. Şehrimize kazandırdığımız ileri teknoloji arıtma tesisleri, inşa ettiğimiz uzun ömürlü isale hatları ve hayata geçirdiğimiz alternatif içmesuyu kaynak sağlama projeleri ile şehrimizin içmesuyu geleceğini garanti altına alıyoruz” dedi.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
7
parçalı az bulutlu