Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Bir Ayda 350 trafik kazası

Sakarya'da Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 856 araç trafikten men edilmiş, 87 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Bir Ayda 350 trafik kazası
 Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından şehirlerarası ve şehir içi yollarda 2015 yılı Kasım ayı içerisinde toplam 60.253 araç kontrol edilmiştir. 

Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 856 araç trafikten men edilmiş, 87 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. 

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2015 yılı Kasım ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 163 maddi hasarlı, 181 yaralamalı, 6 ölümlü olmak üzere toplam 350 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 303 vatandaşımız yaralanmış, 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER