Belediye Başkanı Yüce Muhtarlar ile bir araya geldi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda muhtarlar ile bir araya geldi.

Sakarya 25.10.2019, 17:53 26.10.2019, 14:22
Belediye Başkanı Yüce Muhtarlar ile bir araya geldi

“Hep birlikte Sakarya’yı marka şehir haline getireceğiz”

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin geleceğini şekillendirmek için, istikbalimizi inşa etmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beraber çalışacağız. Şehrimizi ‘Marka Şehir’ haline hep birlikte getireceğiz. Yapacak çok işimiz, kat edecek çok mesafemiz var. Ortak paydamız olan Sakarya’yı daha iyiye daha güzele ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Federasyon Başkanı Erdal Erdem ise görev bilinci ile hareket ettiklerini belireterek birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

 Programda Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ziya Cevherli, Ali Oktar, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile muhtarlar yer aldı. Başkan Ekrem Yüce, çözüm ortakları olan muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı, Federasyon Başkanı Erdal Erdem’e günün anısına plaket takdim etti. Tuzla Mahalle Muhtarı Musa Azaklı ise Başkan Yüce’ye Kabe örtüsü hediye etti.

Birlik beraberlik vurgusu

Programın açılış konuşmasını yapan Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Muhtarlar olarak görevimizin bilincinde hareket ediyoruz. Sakarya’da görev yapan muhtarlar olarak her zaman ilklere imza atmanın ve diğer şehirlere örnek olmanın gururunu yaşıyoruz. SEMOS ile muhtarlarımıza özel program kurulmasına vesile olduk.  Muhtarlık hizmet binaları için gerekli girişimleri yaptık. Her zaman yerel yönetimlerle omuz omuza çalıştık. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Sakarya Muhtarlar Federasyonu olarak muhtarlarımızın dilek ve isteklerini her zaman yerine getireceğimize söz veriyoruz.  Bu dönem yeni seçilen 4 kadın muhtarımıza da görevlerinde başarılar temenni ediyorum. Vefat eden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Sorumlulukları birlikte göğüslüyoruz

Muhtarlarla bir arada olmaktan, birlikte çalışmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Ekrem Yüce, “Milletimizin teveccühüyle göreve geldiğimizde, bu yükün ağırlığının bilincinde olarak şehrimize hizmet aşkıyla harekete geçtik. Halkımızın oylarıyla seçilmiş olmak bize olduğu kadar sizlere de mesuliyet yüklüyor. Bu yükü paylaştığım siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Milletimizin iradesine hep birlikte sahip çıkıyoruz, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Demokrasimizdeki en küçük idari birimimiz muhtarlık olmasına rağmen belki de en büyük sorumluluk yine sizlerde. Sadece demokrasi değil aynı zamanda ekonomik kalkınma da yerelde başlar” dedi.

Ortak derdimiz Sakarya’dır

Açıklamalarına devam eden Başkan Yüce, “Büyük devlet olmak için en küçük idari birimlerimizden en büyük makama kadar herkesin arzusunun ülkenin istikameti ile aynı olması gerekir. Sağlıklı büyüme için bu şarttır. Her konuda aynı fikirde olmak elbette mümkün değildir. Ancak düşüncelerimiz farklı olsa da istikametimizin aynı olması, bir olması gerekir ki uyumu, koordinasyonu sağlayabilelim. Tam  bu noktada hepimiz ülkemize, şehrimize en iyi nasıl hizmet edebilirim? sorusunu kendimize soruyoruz. Ülkemiz için, şehrimiz için ortak dertlerimiz var. İnşallah bu dertlerimizi de yine hep beraber çözeceğiz. Şehrimizin her konuda sizlere ihtiyacı var” sözlerini söyledi.

Sakarya marka şehir olacak

“Şehrimizin geleceğini şekillendirmek için, istikbalimizi inşa etmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beraber çalışacağız. Sizlerle olan yol arkadaşlığımız beş yıl boyunca devam edecek. Bu süre zarfında elimizden gelen gayreti göstererek şehrimizi ‘Marka Şehir’ haline getireceğiz. Önümüzde almamız gereken çok mesafe var. Elbette birçok zorlukla karşılaşacağız. Ancak yılmadan, yıkılmadan tüm engelleri aşarak şehrimizi en üst seviyeye çıkaracağız. Ben buna inanıyorum. Sizler de inanın. Allah yardımcımız olsun. Her birinize tek tek teşekkür ediyorum. İşlerinizde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
17
kapalı
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı