banner194

Barajla Entegre Olacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu ve Kocaali’ye hizmet verecek Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarını inceledi.

Barajla Entegre Olacak

 Kuzeyin İçmesuyuna 5,2 Milyonluk Güvence

Karasu ve Kocaali bölgesine hizmet sunacak yeni içmesuyu arıtma tesisi yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu, tesislerde arıtılan suyu tüm cazibesi ile kuzeyde yaşayan vatandaşların çeşmelerine ulaştıracaklarını ifade etti. Toçoğlu,  “Kuzeyin içmesuyuna 5,2 milyonluk garanti getiriyoruz. Hayırlı olsun” dedi. 

Proje ile ilgili SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’ten bilgiler alan Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin temelini atmıştık. Projemizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin dört bir yanındaki altyapı yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yeni dönemde de tüm ilçelerimizi sağlam altyapı ile buluşturacağız” diye konuştu. 

Tarihe Karışacak
Bölgede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Toçoğlu, şu açıklamalarda bulundu; “Yaklaşık 5,2 Milyon TL’lik yatırımla Karasu ve Kocaali’nin içmesuyu geleceğini garanti altına alıyoruz. Yaz aylarında Karasu ve Kocaali’ye bağlı mahallelerimizde zaman zaman yaşanan su yetersizliği ve bulanıklık ile ilgili sorunlar bu projeyle tarihe karışacak. İnşallah projemizin tamamlanması ile Karasu ve Kocaali ilçelerimizin içmesuyu geleceğini güvence altına almış olacağız.”

Tüm Cazibesiyle Çeşmelere
“Yüksek bir bölgede tamamen suyu tüm cazibesiyle vatandaşlarımıza ulaştırılacağımız bir arıtma tesisi inşa ediyoruz. İfade ettiğimiz gibi Büyükşehir Belediyesi olarak; işimizin başındayız. Şehrimizin her noktasında vatandaşlarımıza temiz ve bol su ulaştırmak için gayret sarf ediyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere arkadaşlarımız ile buradayız. Hem Kocaali hem de Karasu bölgesinde yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun.”

Barajla Entegre Olacak
“Bölgede yapımını planladığımız ve kamuoyu ile ayrıntılarını paylaştığımız Hendek Çamdağı Baraj Projesi ile entegre olacak Şerbetpınarı Arıtma Tesisi, 3 bin 200 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. En ileri teknolojiye sahip olacak tesiste 440 metreküplük içmesuyu deposu da bulunacak. Kuzey için entegre bir su yönetimi öngörüyoruz. İnşallah su yönetiminde örnek bir yaklaşımı Karasu ve Kocaali ilçelerimiz için gerçekleştirmiş olacağız. Kuzeyde su sorunu yaşayan mahalle kalmayacak.”  

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER