banner194

Ankara’da Sakaryalılar iftarda buluştu

Ankara’da Sakaryalılar Vakfı geleneksel iftar programı düzenlendi.Çok Sayıda Sakaryalı oradaydı...

Ankara’da Sakaryalılar iftarda buluştu

Sakarya’ya hizmet gönül işidir

Başkan Toçoğlu, “İnsanın doğduğu, büyüdüğü, nefes aldığı, ürettiği, yaşadığı şehre, toprağa karşı sorumluluğu vardır. İnsan bu sorumluluk duygusu çerçevesinde şehri için, ülkesi ve vatanı için üretir. Her zaman söylüyoruz; insanın yaşadığı şehre, Sakarya’ya hizmet etmesi bir gönül işidir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ankara’da Sakaryalılar Vakfı’nın geleneksel iftar programına katıldı. Ankara’da gerçekleştirilen buluşmada Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Faruk Çelik, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Prof. Dr. Mustafa İsen, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Eski Sakarya Valilerinden Mustafa Büyük, Cahit Kıraç, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakaryalı eski bürokratlar ve çok sayıda davetli yer aldı.
Sakaryalılar iftarı


Programın ardından değerlendirmelerini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ankara’da Sakarya’ya hizmet etmiş çok değerli isimlerle bir araya geldik. Geleneksel iftarımızı gerçekleştirdik. Her yıl Ankara’da düzenli olarak Sakaryalılar iftarını gerçekleştiriyoruz. Eski dostlarımızla, abilerimizle bir araya geliyor, kalbi Sakarya için atan isimlerle şehrimizle ilgili istişarelerde bulunuyoruz. Sakarya’nın dışarıdan nasıl göründüğüne ilişkin güzel değerlendirmeler alıyoruz” dedi.

Şehre hizmet gönül işidir

Başkan Toçoğlu, “İnsanın doğduğu, büyüdüğü, nefes aldığı, ürettiği, yaşadığı şehre, toprağa karşı sorumluluğu vardır. İnsan bu sorumluluk duygusu çerçevesinde şehri için, ülkesi ve vatanı için üretir. Her zaman söylüyoruz; insanın yaşadığı şehre, Sakarya’ya hizmet etmesi bir gönül işidir. Bu sizin kalbinizle, gönlünüzle alakalı bir iştir. Biz belediyeciliği de böyle görüyoruz. Sakarya’nın suyunu, toprağını, havasını, yaylalarını korumayı önceliyoruz. Sakarya’nın tüm doğal güzelliklerini gelecek nesillere bırakmak istiyoruz. Çocuklarımız yarın yeşiliyle, deniziyle, yaylalarıyla, doğasıyla çok farklı bir şehirde yaşasınlar diye çalışıyoruz. Sakarya’yı seven herkesin bu anlayışla hareket etmesini bekliyoruz. Sakarya’ya hizmet etmek bir gönül işidir” diye konuştu.

Yemeğe katılanlar

Yemeğe katılanlar ise şöyle; Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Prof. Dr. Engin Yıldırım, Sayıştay Baş Savcısı Mustafa Aşçıoğlu, AK Parti Milletvekilleri Prof. Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakaryalı Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Türk- İş Genel Başkanı ve Demiryol- İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Şemsi Bayraktar, Koop İş Genel Başkanı ve Türk- İş Teşkilatlanma Genel Sekreteri Eyüp Alemdar, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı  Halil İbrahim Balcı, Çalış ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, eski Bakan Murat Başesgioğlu, Eski Orman Bakanı Nevzat Ercan, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Sakarya Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Tes- İş Sendikası Mali Genel Sekreteri Sedat Çokol, Sakarya eski Valileri Cahit Kıraç, Mustafa Büyük, Salih Kılıç, Ekrem Yüce, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Uztürk, Kamu Hastaneler Daire Başkanı Ertan Yılmaz, Ankara Sakaryalılar Vakfı Genel Sekreteri Hikmet Yavuzyiğit, YTB Başkan Yardımcısı- Yurt Dışı Türkler var Akrabalar Başkanı Baş Yardımcısı ve Başbakan Müşaviri Sait Yusuf, Öz Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Fahrettin Kütükçü, E. Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, Tarım Bakanlığı Tütün Üst Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Çaycı, Balkan Rumeli Türkleri Konfederesyonu Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu ve Orhan Ünver.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER