“Açık Kapı Milletin Kapısı” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlçelere Yönelik “Açık Kapı Milletin Kapısı” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Sakarya 23.02.2018, 12:25 23.02.2018, 12:41
“Açık Kapı Milletin Kapısı” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Açık Kapı Milletin Kapısı” projesi bilgilendirme toplantısı, Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kaymakamlar, ilçe daire amirleri ile projeden sorumlu kamu kurum çalışanlarının katıldığı toplantı, projenin tanıtım sunumuyla başladı.

İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlanan ve daha sonra ilimizin de dâhil olmasıyla birçok ilde hayata geçirilen projenin vatandaş odaklı olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, Valiliklerde bu sistem tam manasıyla oturduktan sonra Kaymakamlıklarımızda da en kısa sürede bu birimin açılacağını ve vatandaşlarımızın, artık her yerde başvurularının alınacağını söyledi.

Açık Kapı Milletin Kapısı projesinin “Halkı yaşat ki, devlet yaşasın” kültürünün en güzel örneklerden birisi olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, bu birimde görev yapacak tüm ekibin eğitimden geçtiğini ve projenin vatandaşlarımızın sorunlarının çözümünde çok yararlı olacağını sözlerine ekledi.

İlgili yetkililerin proje hakkında sunum yapmasıyla devam eden toplantı, proje kapsamında kamu kurumları tarafından yürütecekleri çalışmalara ilişkin yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi. Düzenlenen bilgilendirme Toplantısına Hendek Kaymakamı Orhan BURHAN da katıldı.

Yorumlar (0)
6
kapalı
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı