5 ayda 136 bin 397 ton asfalt çalışması açıklandı

5 aylık süreçte 136 bin 397 ton sıcak asfalt üretilerek şehrin muhtelif bölgelerinde asfalt ihtiyacı olan her noktaya anında müdahale edildiği belirtiliyor.

Sakarya 18.08.2019, 21:28 18.08.2019, 21:46
5 ayda 136 bin 397 ton asfalt çalışması açıklandı

Büyükşehir Belediyesi’nde Çalışmalarına devam eden asfalt ekipleri program dahilinde olan bölgelerde asfalt çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 5 aylık süreçte çalışmalarına devam ediyor.

Geleceğin Şehri ve Marka Şehir olma yolunda hızlı bir şekilde ilerleyen Sakarya’da, Başkan Yüce’nin talimatıyla 5 ay içerisinde 136 bin 397 ton sıcak asfalt üretilerek şehrin asfalta ihtiyacı olan öncelikli bölgelerine anında müdahale edildi. Asfalt çalışmaları kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan kırsal ve merkez mahalle yollarının 82 kilometrelik kısmında üstyapı yenilenmesi yapıldı. Aynı zamanda 120 kilometrelik yol bakım ve tamir çalışmalarında 44 bin 875 ton asfalt kullanılarak ihtiyaç olan bölgelerde yama çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmaların sonucunda 5 ay içerisinde toplam 30 adet mahalle yolu yenilenirken, 124 mahallede ise tamir ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi.

Ayrıca 25 kilometrelik sathi kaplama çalışmalarıyla sürücülerin güvenli bir şekilde seyahat etmesi sağlandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “ Başkanımız Ekrem Yüce göreve geldiği günden itibaren yoğun bir mesai harcayarak şehrimizde asfalt ihtiyacı olan bölgelere anında müdahalelerde bulunduk. Öncelikle aciliyeti olan mahallelerden başladığımız asfalt çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Yol yapım ve yenileme çalışmalarımız belirlenen program dâhilinde devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (7)
Eyüp Atik 3 yıl önce
Hep dağ bayır asfaltlamışsınız gelin hendek e el değilmeyen görülmeyen o çökük çamurlu yollarda parlak ayakkabılarınızla bir gezin... asfalt hizmetinden yararlanmak için akpartilimi olmaklazım akpartiye oy çıkmayan köylere neden asfalt atmıyorsunuz...
İbrahim Suslu 3 yıl önce
Bizim köylere uğramıyor o asfalt
Coşkun Omurtay 3 yıl önce
Ormana yol yapacana 9 köyü bağlayan yola bakta haberini ona gore yap yarın yeşil vadininse yolunuda çek haber yap haberci diyelim sana
Şahan Çevik 3 yıl önce
Nerede bu hizmet ? size 10 bozuk yol gosterim gunde en az 200 aracin gectigi yol.
Ekrem Yüce kontrol etti diyorlar belediyeler ancak hayvan barinaklarini buyutmek yerine sokak hayvanlarini yol kiyisi koylere birakip kacsinlar. Hayvanlar tek tek ezilsin ölsun asfalt doktuk diyorlar nerede bu asfalt lan altyapi yok alt yapi ne asfalti kara zift surunce asfalt mi diyorlar hizmet yok.
Onur Akdeniz 3 yıl önce
Atrışba Vural abime aynen katılıyorum
Serkan Akdeniz 3 yıl önce
Ulan sizde hiç utanma yokmu lan. Bu haberi yapan adam sana sesleniyorum sen beni bi bul sana diyeceğim çok şey var o sana söylediklerimide buraya aynen yazarsın Allah sizi kahretsin
Furkan Arzu 3 yıl önce
Yılmaz Kırktepeyede bi uğrasınlar evin önünden arabayı çıkaramıyoruz
24
parçalı az bulutlu