40 kilometrelik beton yol yapıldı...

Sakarya’nın ulaşım ağını güçlendirmek için gece-gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi, Kocaali’de 40 kilometrelik beton yol imalatında sona geldi.

Sakarya 26.11.2021, 16:51 26.11.2021, 16:59
40 kilometrelik beton yol yapıldı...
© HENDEK HABER

Büyükşehir 40 kilometrelik beton yol imalatında sona getirildi...

Sakarya’nın ulaşım ağını güçlendirmek için gece-gündüz çalışan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kocaali’de 40 kilometrelik beton yol imalatında sona geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında ulaşım ağını yenilemek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (Yol-Bak) ekipleri, son dönemde ‘beton yol’ çalışmalarına hız verdi.

40 kilometrelik beton yol yapıldı...

40 kilometrelik ulaşım ağı

Tamamen öz kaynaklardan üretilen, yerli olan, dayanıklı ve ihtiyacı uzun yıllar karşılayabilecek kapasitedeki ‘beton yol’ imalatında Kocaali’deki 40 kilometrelik etabın sonuna gelindi. Güzergahın Yalpankaya, Yanıksayvant, Küplük, Açmabaşı, Çukurköy, Koğukpelit, Kirazlı ve Şerbetpınarı Mahallesi’ni kapsayan bölümü tamamlandı. Son bölüm olan Hızar Mahallesi’nde işlemde sona gelindi.

40 kilometrelik beton yol yapıldı...

Bölgede ulaşım artık daha kolay

Yol-Bak’tan yapılan açıklamada, “Sakarya’nın dört bir yanında güçlü ulaşım ağı ve trafiğin en güvenli şekilde sağlanması için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Kocaali’den, Sapanca’ya, Hendek’ten Kaynarca’ya tüm bölgelerde yürüttüğümüz yol imalatlarımızda kuzey bölgemize yeni bir ulaşım ağı kazandırdık. Yerli, ekonomik ve uzun ömürle olan beton yollarımızla bölgede ulaşım artık daha kolay” denildi.

Kaynak: Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (1)
Deli 2 ay önce
Hendek Yenimahalle'yide bitirin artikda kulaklarınız daha fazla cinlamasin
0
hafif kar yağışlı