Türkiye turuna çıkan parti otobüsü Sakarya'daydı.

İYİ Parti’nin ‘Anlat Hemşehrim, Dertleşelim’ projesi kapsamında Türkiye turuna çıkan parti otobüsü ilimizdeydi.

Sakarya Siyaset 14.06.2018, 19:53 14.06.2018, 20:24
Türkiye turuna çıkan parti otobüsü Sakarya'daydı.

ANLAT HEMŞERİM DERTLEŞELİM OTOBÜSÜ İLİMİZDEYDİ Gün boyu Demokrasi Meydanında kurulan stantta vatandaşlar dinlendi, talepleri alındı ve tutulan bu notlar İYİ Parti Mahalli İdareler Başkanlığı’na sunulmak üzere raporlandı.

Milletvekili adaylarıyla birlikte, proje ve seçim çalışmaları hakkında konuşan İYİ Parti il başkanı Selçuk Kılıçaslan,

'' Görmezden gelindiğimiz bu seçim sürecinde, elimiz, ayağımız, kolumuz ve sesimiz olduğunuz için, yerel basınımıza ve siz değerli temsilcilerine teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız, diyerek başladığı konuşmasını, henüz kurulmuştuk, kamil manada organize olamadan, ancak ayaklarımızın yere basmaya başladığı bir süreçte, biraz da partimizin ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in önünü kesmek amacıyla icat edilen bir baskın seçimle karşı karşıya kaldık ama pes etmedik, biz, kurulamaz denilen bir partiydik, kurulduk, kimse yüzüne bakmaz denilen bir partiydik, Allah’a şükür ki milletin çok büyük bir teveccühüne mazhar olduk. Barajı aşamaz denilen bir partiydik, bugün ise seçimlere katılmamızı engelleme çabalarından da anlaşılıyor ki, gümbür gümbür geliyoruz, sözleriyle sürdürdü.

En şanslı parti olduklarını belirten Selçuk Kılıçaslan, kavga, kırgınlık olmadığını, adayların ve hatta aday olamayan aday adaylarının dahil, birlikte el ele, gönül gönüle çalıştıklarını, belki imkanlarının kıt olduğunu ama arkadaşlarının olağanüstü fedakarlıklarıyla bu eksikliğin giderildiğini, vatandaşların ilgisi ve sevgisi ile bütün zorlukları aşarak büyüdüklerini belirtti.

İYİ ve yeni olmanın yanında en büyük avantajımız da programımız ve seçim vaatlerimizdir elbette diyen Kılıçaslan, ayağı yere basan, makul, mantıklı, samimi projeleriyle vatandaşın gönlünde taht kurduklarını iddia ederek sözlerine şöyle devam etti;

“En iddialı projemiz, önceki ve mevcut iktidarların biraz da kasıtlı yarattıkları yoksulluğun reçetesi olacak olan Türkiye Dayanışma Fonudur. Vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı borç bataklığı içinde yüzüyor. Bankalar Birliği verilerine göre ülkemizde, senet vererek yapılan tüketim ve eş-dost-akrabadan alınan borçlar hariç yaklaşık 30 milyon bireysel kredi borçlusu var.
 
Gelir dağılımındaki bozukluk, düşük ücretler ve hayat pahalılığı yüzünden, vatandaşlarımız artık en temel ihtiyaçlarını bile tüketici kredisi ya da kredi kartı borcu ile karşılamak durumunda bırakıldı. 

Bu borç yükü altında ezilen vatandaşlarımız, maaşlarının önemli bir bölümünü, daha ellerine geçmeden ya tahsilat şirketlerine ya da bankalara ödemektedirler. Kapısına dayanan haciz memuru ve tahsilat şirketlerinin avukatlarının baskısı altında evinin ihtiyaçlarını karşılayamayan anne ve babalar, bunalıma girmişlerdir ki, basında artık her gün borç yüzünden sönen hayat ve ocakların hikayeleri, sıradan haberler haline gelmiştir. 

İşte, bu fon ile vatandaşlarımızın bu büyük derdine derman olacağız.

Devlet ile milleti barıştıracak ve borç sarmalına takılmış vatandaşlarımızı rahatlatacak olan fonu, 30 Nisan 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe sokacak, borçları, bankalarca veya tüketici finansman şirketlerince yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 4.5 milyon vatandaşımızın tüketici kredilerini, kredi kartı borçlarını ve maaş ve mevduat hesaplarının kullanılmasından oluşan borçlarını satın alacağız.

Böylece, borçları katlayan aracı, tefeci resmi ve gayrı resmi kurumları devre dışı bırakacak, vatandaş borçlarının sabitlenmesini sağlayacak ve onları üzmeyecek şekilde tahsil etmenin yollarını arayacak, bu sosyal hamleyle, 4.5 milyon vatandaşımızı borç yükünden, haciz memurundan, tahsilat şirketlerinin ve banka avukatlarının elinden kurtaracağız.

Bunun yanı sıra, işsiz, emekli ya da asgari ücretle çalışanların borçlarının tamamını, sileceğiz.

Değil borcunu ödemek, evine ekmek, çocuğuna süt bile götürmekte zorlanan işsiz kardeşlerimizi, tam rahat edeceği yaşlarda borç krizi içinde debelenen emeklilerimizi bu yükten kurtarmak boynumuzun borcudur.

Yine borçları bu durumda olan, düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın, ve öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80’ini, belirli kriterlere göre silerek, kalan borçlarınıysa faizsiz 10 yıla kadar taksitle ödeme imkanı sağlayacağız.

Ayrıca vatan borcunu bedeni ve canıyla ödeyen şehit ve gazi ailelerinin bu durumdaki tüm borçlarını sileceğiz.

Borç bu milletin kaderi değildir, kurtaracağız.”
 

Yorumlar (0)
10
kapalı
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı