banner194

“Millet bunları biliyor”

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, Arifiyelilerle bir araya geldi. İnci,” Bunlar kaşıkla verip kepçeyle almaya çalışan zihniyettir. Şimdi onlar vermeye çalışıyorlar, verecek olduklarından değil. Vatandaş ciddiye almıyor, bunların yalan dolan olduğu ortada ” Dedi. İnci, Sakarya Ağasar Şalpazarlılar Derneği’nin Esentepe Kırcaali Yaylası’nda ki şenliğine katıldı.

“Millet bunları biliyor”
banner180
Bizim verdiklerimize baksınlar


Arifiyelilerle buluşan AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, seçmenin vaatlere itibar etmediğini ifade ederek, “Muhalefetin söylediği sözlerin geçerliliğini vatandaşa sorduğum zaman onu geç siz ne vereceksiniz diyorlar. Yani bu sözlerin ciddiye alınmadığını görüyoruz. Mazot fiyatı, çiftçimize söylenenlerin boş olduğunu biliyorlar. AK Parti gelmeden önce mazotu %47 faizle alıyordu çiftçiler. Şimdi ise %7 faizle alıyorlar. Eskiden destekleme yoktu şimdi çiftçimiz destekleme alıyor. Şu an fındık 22 lira olmasına rağmen hala fındık, mısır üreticileri bizden destek alıyorlar. Desteklemeyi bir kenara koyalım, faizleri konuştuğumuz zaman mazot bedavaya geliyor. Bizim verdiklerimize baksınlar.”dedi.


Vatandaş ciddiye almıyor


İnci sözlerine şöyle devam etti: “Bunlar kaşıkla verip kepçeyle almaya çalışan zihniyettir. Şimdi onlar vermeye çalışıyorlar, verecek olduklarından değil. Ne diyorlar 4 yıl verin bize peki 4 yıl sonrası var mı? Peki, başka ne istiyorlar? %25’te gezmelerine rağmen %35 oy alacağız diyorlar. %35 ile iktidar olunur mu? Vatandaşa söyledikleri sözlerin hiçbirinin tutarlılığı var mı?   Vatandaş ciddiye almıyor, bunların yalan dolan olduğu ortada. “
Asıl hedefimiz 2023


Ak Parti hükümetinin emekliler için yaptıklarının ortada olduğunu söyleyen İnci, “Emekliye ne vereceksin diyorlar. Onlara sadece şunu söylüyorum eskiden “Artık emekliye para ödemeyeceğiz” diyen Kemal Derviş’i hatırlatıyorum. Hastaneye gittiğiniz zaman ilaç parası ödüyor muydunuz? Emeklinin kalp ameliyatı olacağı zaman ödeyeceği paradan haberiniz var mı? Daireniz varsa dairenizi satar ancak o parayla ameliyat olurdunuz. İşte AK Parti hükümeti budur. Bizim asıl hedefimiz 2023. Bu hedeflerimizde kişi başına 25 bin dolar gelir var.”diye konuştu.
Bu milleti kim soyuyordu?


 Asgari ücretle ilgili de açıklama yapan Ali İnci, “Devlet bu parayı vermiyor. Devlet belirliyor ve bütün iş adamları, fabrika sahiplerine ‘Bu paranın altında çalıştırma’ diyor. Biz işçimize bunları yaptık. Onların döneminde şu vardı; “Ne olursunuz benim çocuğumu sigortalı yap da para istemiyoruz” dedikleri dönemdi. Çünkü sigortalı olduğu zaman o ailede; annesi, babası, kardeşi, eşi, çocuğu faydalanabilecekti. Biz o dönemleri geçtik. Bir ilacın üzerinde etiket üzerinde etiket vardı. Yalansa çıkıp Ali İnci yalan söylüyor desin eczacılar. Bu durumda vatandaşa verilen zarar sizi rahatsız etmiyor muydu? Peki bu milleti kim soyuyordu? Bu milletin hırsızı kim? Bu milletin paralarını cebinden çalan kim? Bunları milletimizin bilmezi lazım.”dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 13:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

mi̇llet bunları da bi̇li̇yor -1-
sizin iktidarınız, 13 yıl boyunca halka ne verdi? kendi çocukları ile yakınlarına ve yandaşlara olanın hepsini verdiniz. bırakın kaşık ile vermeyi, halka avucunu yalattınız. refahı tavana, çileyi tabana yaydınız. 17 milyon yoksul, 6 milyon 200 bin işsiz. i̇şte bu da sizin ekonomik başarınız. sıkıntıya düşen birtane bakan ve milletvekili çocuğu ile akrabalarını duymadık nedense..(!) bülent arınç ne demişti? yüce mevlam, verdikçe veriyor.(!)” bu sözleri kimler için söylemişti, hatırlatırım. size sevdanın yolları, bize kurşunlar..” gelir adaletiniz de bu işte.

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

mi̇llet bunlari da bi̇li̇yor -2-
%35 ile iktidar olunur mu?” demişsin. akpnin bunca yıllık bir neferi oldun ama hala tarihini öğrenemedin. ama ben sana öğreteyim. senin partin olan akp, 2002 yılı genel seçimlerinde %34,28 oy oranı ile 363 milletvekilliği alıp, tek başına iktidar olmadı mı? halkın hafızası senin kadar zayıf değil. size oluyor da muhalefet partilerine neden olmuyor? yalanı dolanı kim söylüyor biz biliyoruz. mazot konusuna gelince hiç konuşma milyarderlerin zevk ve sefa için kullandığı milyon dolarlık süper lüks yatlara 1,50 tl. na verip, çiftçiye 4,20 tl.na vermek de sizin adaletiniz. eskiden ilaç kutularında etiket üstüne etiket yapıştırılıyordu” demişsin. şimdi ise o işi barkodlar vasıtasıyla günde iki defa yapıyorlar. yıl 2015 ve 61 kanser ilacı piyasada bulunamıyor. i̇şte bu da sizin sağlık reformunuz. üç beş tane hastane yaptınız diye reform mu yaptınız ?zannediyorsunuz

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

mi̇llet bunları da bi̇li̇yor -3-
i̇şçiye ve emekliye yaptığınız zulmü sen değil, bizzat yaşayanlar olarak bizler biliriz. senin gibi sırça sarayda oturmuyoruz. 949,5 tl asgari ücret alıp ev ve çoluk çocuk geçindirmeye çalışıyoruz. bırak bize masal anlatmayı. biz hayatın gerçekleri ile mücadele edip insanca yaşamanın savaşını veriyoruz. yıllar önce sen de kiralık evlerde oturuyordun. zaman geçti şimdi süper lüks malikanede oturuyorsun. çok çabuk unutmuşsun yoksulluğu. ama bir gün Allah bize de yürü ya kulum” derse (!) belki o zaman seninle aynı lisandan konuşuruz. bir de utanmadan 3-5 çocuk yapın diye tavsiyede bulunuyorsunuz. bizim doğacak çocuklarımızı sponsor firmalar veya zengin dünürler mi abdde okutacak? milletin paralarını cebinden çalan kim dersen; onu 17-25 aralıkta bakan çocuklarının yatak odalarında, ayakkabı kutularında, yargıdan kaçırdığınız o dört bakanda cümle alem gördü (!)

SIRADAKİ HABER