banner194

İnci, “Teröre Fırsat Vermeyelim”

Ak Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Ali İnci, yaptığı açıklamayla Savcı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan haince saldırıyı kınadı.

İnci, “Teröre Fırsat Vermeyelim”
banner180
Ak Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Ali İnci, yaşanan olayları sert bir dille kınayarak, “Bu olaylar en basit tabirle vatan hainliğidir. Sorumluları hesap vermek zorunda!” ifadelerini kullandı. İnci’nin açıklaması şu şekilde;


“Dün öğlen saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’nda meydana gelen olay tüm Türkiye’nin malumudur. Bir terör örgütünün mensupları, Türkiye Cumhuriyetinin vazife başındaki savcısını rehin almış ve sonrasında 5 kurşun sıkarak şehit etmiştir. Bu teröristlerin sıktığı kurşun sadece Savcı Mehmet Selim Kiraz’a değil; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sıkılmıştır. Devletimizin bu terör örgütüne soğuk yüzünü göstereceğinden benim hiç şüphem yok; kimsenin de olmasın. Bizim devletimiz artık bir takım aileler tarafından yönetilmiyor, bir takım ülkeler tarafından yönetilmiyor. Dertleri, gayeleri bu ülkeyi bölmek. Ancak bu devletin sahibi millettir. Millete yapılan bu operasyonlara misli ile karşılık verileceğini düşünüyorum. Şehit Savcımıza Allah’tan rahmet ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Her türlü terörü ve terör eylemini lanetliyorum.  Bu güne kadar terörle çözülmüş hiçbir mesele olmadığını gördük. Teröre fırsat vermeyelim.”
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 5 yıl Önce

şehit savcımıza allah'tan rahmet, eşi ve çocuğuna da sabırlar dilerim. bu millet, bu güne kadar terörden çok zarar görmüş, on binlerce evladını teröre kurban vermiştir. nereden gelirse gelsin, her türlü teröre hem ülkeyi yönetenler hem de vatandaşlar olarak fırsat vermemeliyiz. gerek radikal sol terör örgütlerine, gerek pkk terör örgütüne, gerekse de radikal dinci terör örgütlerine asla taviz vermemeliyiz. terör ile mücadele şekli bellidir. bu konuda da devlet olarak çok iyi bir hafızamız var. özellikle, ülkemizi yönetenlerin bu hafızayı yok saymadan kararlı bir şekilde ve asla taviz vermeden mücadele etmesi gerekmektedir. teröristler ve terör örgütleri asla şımartılmamalı, eline her silah alanın devlete istediğini yaptırabileceği düşüncesi; kararlı bir duruş gösterilerek yok edilmelidir. onun için ister radikal sol ve pkk, isterse de radikal dinci terör örgütleri olsun, eğer silahı bir hak alma ve baskı yaratma aracı olarak kullanmak isterse buna hiçbir şekilde boyun eğilmemelid

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 5 yıl Önce

devletimize sıkılan kurşunlar ne ilktir, ne de son olacaktır. ülkemizin bulunduğu coğrafya daha bir çok sürprizlere gebedir. devletimiz, sadece bu radikal sol terör örgütüne değil, bölücü terör örgütü pkk ile radikal dinci terör örgütlerine de kararlı bir duruş ile soğuk yüzünü göstermelidir. terör örgütleri ile müzakere değil, mücadele yapılmalı ve onları cesaretlendire bilecek hiçbir davranışta bulunulmamalıdır. eğer böyle yapilirsa, bu ülkeyi̇ hi̇ç bir terör örgütü di̇zleri̇ üzeri̇ne çökertemez, yıkamaz ve de bölemez. ayrıca, ülkemiz bu güne kadar asla sahi̇psi̇z kalmadi ve bundan sonra da kalmayacak. teröre lanet okumanın yanında terör ve teröristle mücadele yöntemlerinin milli değerlerden uzaklaşmadan,kararlı bir şekilde uygulanması, her zaman siyaset üstü bir hareket tarzı olarak kabul edilmelidir.

SIRADAKİ HABER