banner208

Hendek’te Corona Virus vakaları artış gösteriyor…

Edinilen bilgilere göre Son günlerde kış mevsiminin artışı ve coronavirus 2. devreye girdiği belirttiği bu günlerde virüs yayılımı ve etkisini Hendek’te hızlandırdığı, sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşlarında her geçen gün artış gösterdiği öğrenildi.

HENDEK HABER
Hendek’te Corona Virus vakaları artış gösteriyor…

Çeşitli kaynaklar ve hastalığa yakalanan vatandaşların yakınlarından öğrendiğimiz bilgilere göre, bölgemiz Hendek’te virüs yayılımını hızla sürdürürken, maske , sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi vurgulanıp, denetimler artırılarak sürdürülüyor.

Vatandaşların, maske takmadan dışarı çıkmaları yasaklansada, maskesiz dışarıda olan kişilere zaman zaman görülmekte.

Uzmanlar kış mevsiminin yaklaşmasıyla, yaşanabilecek hızlı artışlardan korunmak için, riskli yaşlar ve kronik hastalıklara sahip kişilerin kesinlikle sosyal ortamlarını korumaları dışarıdan gelebilecek risklere karşı önlemler almaları isteniyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sakin adam
sakin adam - 1 ay Önce

etrafı yıkamak çözüm değil.Doğal hayatı dezenfektan kullanarak katledemeyiz.Karınca,kurbağa,ilaçlı suyu içen hayvanları öldürerek değil maske,hijyen ve sosyal mesafe ile önüne geçilir bu hastalığın

Esnaf
Esnaf - 1 ay Önce

Belediye ekip kurarak tekrar yıkama ve dezenfekte ekibi kurmalı. Her taraf kalabalık. Hiç olmazsa haftada bir kez çarşı merkez ve işlek caddeler yıkanmalı.

Serkan Nilüfer Ertik
Serkan Nilüfer Ertik - 1 ay Önce

Ne bekliyordunuz ki denetimmi var ceza mı var yaksınlar Bi kaç kişinin canını yapsınlar duzenli denetim maskesiz kimi görürlerse yazsınlar cezayı bak bakalım o zaman düşmüyormu vakalar

Abdulkadir Aydemir Gündüğünlü
Abdulkadir Aydemir Gündüğünlü - 1 ay Önce

Biz Hendekliyiz sıkıntı olmaz tarzından vazgeçmeleri gerekir

Ünal meraklı
Ünal meraklı - 1 ay Önce

Hendek de sosyal mesafe arti maskesiz gezen birdünya insan var ilk birli bunlar tespit etmelisizi

Dilek Akduman Güler
Dilek Akduman Güler - 1 ay Önce

Hendek de hiç kimse maske takmıyor. Bugün pazardan gelirken köprübaşı belediye otobüsünde maskesiz binenler oldu. Şöför ikaz bile etmedi...

Mukaddes Levent Buzer
Mukaddes Levent Buzer - 1 ay Önce

Gösterir tabi bakıyorum maske takan yok takan da cenesinin altına veya koluna takmış ben bu kadar sorumsuz insanlar görmedim yok neyinize güveniyor da takmıyorsunuz söyleyin de bizde bilelim böyle insanlara hakkımı helal etmiyorum ALLAH ıslah etsin cocuklar evde durmuyor haklı olarak parka gitmek istiyor gezmek istiyor okula gitmek istiyor ama böyle sorumsuz duyarsız insanlar yüzünden kısıtlıyoruz cocukları kendimizi o yüzden valla tek diyeceğim önemsemeyene bulaşır umarım da önemsiyen sorumluluk sahibi insanlara birsey olmaz da geçen 11 yaşında cocuk öldü bir bebege bulaşmış bebegin gözün den yaşlar geliyor umursamayanlar o yaşlarda bogulsun yeter artık az duyarlı insanlar olumsun..

Hendek54
Hendek54 - 1 ay Önce

Zaman zaman mı hendekte hiç maske takan yok diyebilirim. Kimsenin yasaktan korkusuda yok çünkü maske yakmayanlara göz yumuyorlar.


SIRADAKİ HABER