Hendek’te Corona Virus vakaları artış gösteriyor…

Edinilen bilgilere göre Son günlerde kış mevsiminin artışı ve coronavirus 2. devreye girdiği belirttiği bu günlerde virüs yayılımı ve etkisini Hendek’te hızlandırdığı, sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşlarında her geçen gün artış gösterdiği öğrenildi.

Sağlık 22.09.2020, 12:24
Hendek’te Corona Virus vakaları artış gösteriyor…
© HENDEK HABER

Çeşitli kaynaklar ve hastalığa yakalanan vatandaşların yakınlarından öğrendiğimiz bilgilere göre, bölgemiz Hendek’te virüs yayılımını hızla sürdürürken, maske , sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi vurgulanıp, denetimler artırılarak sürdürülüyor.

Vatandaşların, maske takmadan dışarı çıkmaları yasaklansada, maskesiz dışarıda olan kişilere zaman zaman görülmekte.

Uzmanlar kış mevsiminin yaklaşmasıyla, yaşanabilecek hızlı artışlardan korunmak için, riskli yaşlar ve kronik hastalıklara sahip kişilerin kesinlikle sosyal ortamlarını korumaları dışarıdan gelebilecek risklere karşı önlemler almaları isteniyor.
 

Yorumlar (12)
sakin adam 1 yıl önce
etrafı yıkamak çözüm değil.Doğal hayatı dezenfektan kullanarak katledemeyiz.Karınca,kurbağa,ilaçlı suyu içen hayvanları öldürerek değil maske,hijyen ve sosyal mesafe ile önüne geçilir bu hastalığın
Esnaf 1 yıl önce
Belediye ekip kurarak tekrar yıkama ve dezenfekte ekibi kurmalı. Her taraf kalabalık. Hiç olmazsa haftada bir kez çarşı merkez ve işlek caddeler yıkanmalı.
Serkan Nilüfer Ertik 1 yıl önce
Ne bekliyordunuz ki denetimmi var ceza mı var yaksınlar Bi kaç kişinin canını yapsınlar duzenli denetim maskesiz kimi görürlerse yazsınlar cezayı bak bakalım o zaman düşmüyormu vakalar
Abdulkadir Aydemir Gündüğünlü 1 yıl önce
Biz Hendekliyiz sıkıntı olmaz tarzından vazgeçmeleri gerekir
Ünal meraklı 1 yıl önce
Hendek de sosyal mesafe arti maskesiz gezen birdünya insan var ilk birli bunlar tespit etmelisizi
Dilek Akduman Güler 1 yıl önce
Hendek de hiç kimse maske takmıyor. Bugün pazardan gelirken köprübaşı belediye otobüsünde maskesiz binenler oldu. Şöför ikaz bile etmedi...
Mukaddes Levent Buzer 1 yıl önce
Gösterir tabi bakıyorum maske takan yok takan da cenesinin altına veya koluna takmış ben bu kadar sorumsuz insanlar görmedim yok neyinize güveniyor da takmıyorsunuz söyleyin de bizde bilelim böyle insanlara hakkımı helal etmiyorum ALLAH ıslah etsin cocuklar evde durmuyor haklı olarak parka gitmek istiyor gezmek istiyor okula gitmek istiyor ama böyle sorumsuz duyarsız insanlar yüzünden kısıtlıyoruz cocukları kendimizi o yüzden valla tek diyeceğim önemsemeyene bulaşır umarım da önemsiyen sorumluluk sahibi insanlara birsey olmaz da geçen 11 yaşında cocuk öldü bir bebege bulaşmış bebegin gözün den yaşlar geliyor umursamayanlar o yaşlarda bogulsun yeter artık az duyarlı insanlar olumsun..
Hendek54 1 yıl önce
Zaman zaman mı hendekte hiç maske takan yok diyebilirim. Kimsenin yasaktan korkusuda yok çünkü maske yakmayanlara göz yumuyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
0
hafif kar yağışlı