Bin Çeşit Yapı Market

Hendek'te tütün  ve tütün mamullerinin zararları anlatıldı

Hendek'te bulunan Özel Bir Kauçuk fabrikası işçilerine yönelik “KOAH , tütün  ve tütün mamullerinin  zararları” konulu eğitim verildi.

Hendek'te tütün  ve tütün mamullerinin zararları anlatıldı

DÜNYA KOAH GÜNÜNDE ÖZEL BİR KAUÇUK FABRİKASINDAKİ  İŞÇİLERE SEMİNER VERİLDİ

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafindan  Hendek'te bulunan Kağuçuk fabrikası işçilerine yönelik “KOAH , tütün  ve tütün mamullerinin  zararları” konulu eğitim verildi.

Seminere Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör,Özel Bir Fabrikası sahibi Metin Bey  ve fabrika çalışanları katılım sağladılar. Özellikle Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH)  ile tütün mamulleri arasındaki ilişkiyi vurgulayarak  Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde bulunan  “Sigara Bırakma Polikliniği” ne işçiler  davet edildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemşire Deniz De Asis özellikle ülkemizde ve dünyada KOAH’a bağlı ölümlerin üç kat arttığını ifade eden bir sunum gerçekleştirdi. İşyerlerinde toksik kimyasallara, partiküllere,  kirli havaya maruz kalan işçilerde KOAH gelişme riskinin fazla olduğunu ifade eden Asis, ülkemizde ve dünyada  çalışanların  gelişen endüstriyle birlikte bedensel ve ruhsal sağlığını tehdit eden faktörleri azaltmanın önemli olduğunu ve sağlıkla  verimlilik ilişkisinin  öneminden bahsetti.

İlçe Sağlık Müdürlüğü  bölgesel ve solunumsal hastalık yükünü azaltmak için özellikle çalışanların ve işçilerin eğitimlerini destekleyerek  toplumun sağlığını koruyucu çalışmalarına devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şermin Yılmaz
Şermin Yılmaz - 11 ay Önce

Bu fabrika neden yandı onu araştırın, bu fabrikalardan çıkan kokular toplu konutlardaki bizleri etkiliyor onlara dur deyin. toplum kokudan rahatsız ya ruhsat vermeyin konutlara alırken alıyoruz oturma oturamıyoruz kokudan yazıktır

SIRADAKİ HABER