Hendek Hastanesine bir bölüm daha

Hendek Devlet Hastanesinde major ve minör ozon terapi tedavisi ile kupa uygulaması başladı.

Sağlık 30.12.2019, 15:15 30.12.2019, 15:28
Hendek Hastanesine bir bölüm daha

Hendek’te ozon terapi ve kupa uygulaması başladı

Yeni yılla birlikte Hendek Devlet Hastanesi’nde ozon tedavisi ve kupa uygulamasının başladığı duyuruldu. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi Dr. Merve Denizli tarafından gerçekleştirilecek uygulamaların pazartesi ve çarşamba günleri saat 17.00 ile 19.00 arasında gerçekleştirileceği belirtildi. Uygulamalardan yararlanmak isteyen vatandaşların MHRS den randevu alabileceklerini kaydeden Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Sedat Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde başlatılan geleneksel tamamlayıcı tıp uygulamalarının Hendek Devlet Hastanesi’nde de başarıyla uygulanacağını dile getirdi. Aydın “Artık hastanemizde major ve minör ozon terapi tedavisi ile kupa uygulaması başladı. Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Kupa ve Ozon uygulamaları nedir?

Kan dolaşımını arttırmak için belli vücut noktalarında bölgesel vakumla beraber yüzeysel cilt kesikleri oluşturarak kanın alındığı uygulamadır. Kupa uygulaması medikal tedaviyi destekleyici ve tamamlayıcı yöntem olarak kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirme, romatizmal hastalıklara ait kronik ağrı, eklem hareket kısıtlığı, sabah tutukluğu, yorgunluk gibi durumlar; kas-iskelet sistemi ağrıları, migren ve gerilim tipi baş ağrıları, uyku bozuklukları, depresyon, kabızlık ve sindirim sistemi sorunları gibi birçok hastalığın tedavisinde geleneksel tamamlayıcı tıp uygulaması olarak yapılır.

Ozon tedavisi ise Ozon gazının değişik yollarla vücuda verilmesi olarak tanımlanır. Tedavi şekli ve dozu her hastalığa göre değişeceği için mutlaka hekim gözetiminde yapılmalıdır. Ozon tedavisi kanser hastalarında tamamlayıcı tedavi olarak uygulandığı gibi, bağışıklık sistemini güçlendirme, hipertansiyon, şeker hastalığı, alerji, astım, KOAH, cilt hastalıkları, migren, vertigo, epilepsi, depresyon gibi birçok hastalık için uygulanır.

Yorumlar (15)
Sultan Koç Makak 1 yıl önce
Ben cocuğumu ada pazarına götürdük ten sonra hastanede bir bölüm acımış neye yarar boş laf bunlar boş gelen durmuyor
Dilek Ysr 1 yıl önce
Ya doktor yok hastane var gelen durmuyor anlamıyorum başka hastanelere gidiyoruz yetmiyor burdaki hastaneye bile 8den sonra dolmuş yok bu insanlar ne yapsın parası olan var olmayan var yazık önce buraya bi çözüm bulmamış lazım bölüm açılsa ne olur doktor olmadıktan sonra
Esma Negiz Aydoğan 1 yıl önce
Mr yok. mr için başka hastanelere gidiyoruz.
Gamze Yücebaş 1 yıl önce
Boş boş haber yayınlıyorlar saçmalık doktor yok bölümü yapsanız nolcak hastane Ada'm gibi iş yapmıyor ki
Hayati Ateş 1 yıl önce
Onunda vaadlerinden biriydi hastaneye el atmak ama göremiyoruz başkandan bu konuda çok beklenti var inşAllah diyelim,,...?
Songül Birinci 1 yıl önce
Bölüm yapacaklarına doktor sayısını arttırın koca hastanede tek doktor rezalet resmenn
Rabiye Kalk 1 yıl önce
Bir bölüm yerine doktor deseydiniz daha güzel olur du
Nurhan Altınkaynak 1 yıl önce
Bölüm olsa ne olacak.doktor yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
8
hafif yağmur