Hendek de kan bağışına yoğun ilgi

Bilindiği üzere Türk Kızılay’ı Sakarya Şubesi tarafın dan periyodik bir şekilde çeşitli tarih ve zaman aralıklarında hendek de kurulan kan bağış araç ve çadırlarına ilçemiz hendek halkı yoğun ilgi göstermektedir. Bu günde kurulan Kan bağış çadırını 5 dk boş bırakmayan hendekli vatandaşlar, adeta kan vermek için sıraya girdiler.

Hendek de kan bağışına yoğun ilgi
banner180

 Kızılay Kan bağış yetkililerin hendek deki bu yoğun ilgiden mutlu olduklarını dile getiren yetkililer. Diğer ilçeler ile kıyaslandığında bizim hendek ilçemiz de bu tarz duyarlı vatandaşların yoğun olduğunu, hendek ilçesinin her konuda örnek gösterildiği gibi kan bağışı konusunda  da örnek gösterildiğini, bir çok ilçe ve ile nazaran kan bağış ünite sayılarının oldukça yüksek olduğunu belirtiler. 

  Geçtiğimiz günlerde hendek ilçesinde gerçekleşen kan bağışı gününde , 36 ünite kan bağışında bulunan hendek halkı bugün yapılan bağış sonrasında 49 ünite kan bağışında bulunulduğu ilginin oldukça yüksek olduğu hendek de , kan vermek için adeta sıraya girdiler. 
Gerekli kan testlerini yapan Sakarya il Kızılay yetkilileri, kan vermeye uygun vatandaşları seçerek yapmış oldukları kan bağışlarının vücutlarına olan yararlarını hendekli vatandaşlarla paylaştılar. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER