Hastane Başhekimleri Hendek'te bir araya geldi

Sakarya'da sağlık hizmetleri sunan Kamu Hastanelerinin Başhekimleri yılın ilk toplantısını İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün başkanlığında Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sedat Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşti

Sağlık 24.01.2019, 20:57 24.01.2019, 22:28
Hastane Başhekimleri Hendek'te bir araya geldi

Toplantı Hendek Devlet Hastanesiyle ilgili sunumla başladı. Başhekim Aydın, Hendek Devlet Hastanesi’nin günden güne büyüdüğünü dile getirerek, 2017 yılının ekim, kasım ve aralık aylarını kapsayan üç aylık dönemde 36 bin 541 kişinin acil sağlık hizmetlerinden yararlandığını belirterek bu sayının 2018 yılının aynı döneminde 39 bin 412’ye yükseldiğini belirtti.

Hastane içerisinde kreş hizmeti verilmesi için çalışmaların başladığını da paylaşan Aydın, 10 yataklı yoğun bakım servisinde son altı ayda doluluk oranının yüzde 44 seviyesinde olduğunu belirterek, son altı ayda 162 hastanın yoğun bakımda yattığını kaydetti. Aydın bu sayının yıl içinde 321’e kadar yükseldiğini söyledi.

Toplantının ikinci bölümünde diğer hastane başhekimleri de İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’ye yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımda bulundu.

İl Sağlık Müdürü Öğütlü yapılan çalışmaları takip ettiklerini belirterek, başhekimlere teşekkür etti. Toplantı hastanelerin idari ve mali işlerinin değerlendirilmesiyle son buldu.

Yorumlar (0)
2
kapalı