Hendek de sünnet konvoylari

Sakarya ili hendek ilçesinde yaz ayları nın gelmesi ve okulların tatil olmasıyla sünnet merasimleri artış gözlemlenmekte , özellikle hafta sonları yoğunlaşan sünnet düğünleri uzun konvoylara sebebep ve hata dikkat siz sürücüler neticesinde kazalara sebebiyet vermektedir. Bu hususlardan ötürü haftasonu şehir merkezindeki konvoylara dikkat edilmesi önemle rica olunur

Hendek de sünnet konvoylari
banner180

 Sakarya ili hendek ilçesinde yaz ayları nın gelmesi ve okulların tatil olmasıyla sünnet merasimleri artış gözlemlenmekte , özellikle hafta sonları yoğunlaşan sünnet düğünleri uzun konvoylara sebebep ve hata dikkat siz sürücüler neticesinde kazalara sebebiyet vermektedir. Bu hususlardan ötürü haftasonu şehir merkezindeki konvoylara dikkat edilmesi önemle rica olunur.

Dinimiz ce sünnetin önemine deyinmek isteriz.

Sünnetin tarihi MÖ 6000 li yıllara kadar uzanır. Eski Mısır piramitlerinde bulanan bazı mumyaların sünnetli oldukları görülmüştür. Hz.ibrahim'in adeti olduğu söylenmektedir.Tarih boyunca Mısırlılar,Yahudiler, Babilliler in sünnetli oldukları görülmüştür.
Fakat sünnetin devamlı bir adet haline gelmesi Hz. Muhammed'in (S.A) Müslümanlara tavsiyesi ile kalıcı olarak uygulanmasına vesile olmuştur.Bugün artık sünnet hem peygamberin tavsiyesi hem de tıbbî yararından dolayı yapılmaktadır. Sünnet artık batı ülkelerinde de tıbbî yararından dolayı yapılır olmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER