EPE'AS fotoğraf kulubü hendek bayrak tepeyi ziyaret etti

Düzce EPE'AS (Hünerli Eller) Fotoğraf kulubü, Hendek bayrak tepeyi ziyaret etti. Hendek belediyesi tarafın dan hazırlanan müzeyi inceliyen kulup üyeleri, Eski türk devletleri nin bayrakları nın böyle bir projede yer alması ve bunun hendek ilçesinde olmasın dan grur duyduklarını belirtiler ayrıca projeyeji gerçekleştiren Hendek belediyesine , topluma böyle bir yapıt yaptıkların dan ötürü teşekkürlerini Hendek kültür evi ziyaretçi defterinde belirttiler.

MAGAZİN 01.08.2011, 10:11
EPE'AS fotoğraf kulubü hendek bayrak tepeyi ziyaret etti
Düzce EPE'AS (Hünerli Eller) Fotoğraf kulubü,  Hendek bayrak tepeyi ziyaret etti. Hendek belediyesi tarafın dan hazırlanan müzeyi inceliyen kulup üyeleri, Eski türk devletleri nin bayrakları nın böyle bir projede yer alması ve bunun hendek ilçesinde olmasın dan grur duyduklarını belirtiler ayrıca projeyeji gerçekleştiren Hendek belediyesine , topluma böyle bir yapıt yaptıkların dan ötürü teşekkürlerini Hendek kültür evi ziyaretçi defterinde belirttiler.


Hendek Bayraktepe Tesisleri’nde Hendek ilçesinin tarihini günümüze taşıyan müzeyi gezen EPE'AS kulub üyeleri müzeyi çok beyendiklerini belirttiler. Ardın dan Bayraktepe nin zirve kızmında yer alan F-4 savaş ucağını inceleyen kulup üyeleri, Bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makineleriyle defalarca fotoğraf çektiler. 


EPE'AS 31 Temmuz pazar günü düzenlemiş olduğu gezisinde İzmit uzun tarla köyü ve sakinleriyle çeşitli röportajlar ve köy büyükleriyle söyleşiler geçekleştirdi. Ardın dan ketence köyüne geçilecekti fakat köyde cenaze olduğu haberi alındı bu nedenle ketence gezisi iptal edildi. Bu fırsattan istifade eden kulup üyeleri , soluğu sapanca gölü kıyısın da aldı, üfür üfür esen göl kıyısın dan soğuk içeçeklerini yudumlayan EPE'AS ardın dan dönüş yolunda bir de Hendek Belediyesi bayraktepe tesislerine uğrayalım dediler ve tesisi gezmekten çok mutlu oldular.Çerkez kökenli olan EPE'AS fotoğraf kulubu 3 yıl önce kurlmuş ve 3 yıldır  çerkez köylerine çeşitli  fotoğraf etkinliklerin de bulunan  EPE'AS çekilen fotoğrafları Düzce belediyesi sergi salonunda , yıl sonu sergileriyle halkın beyenisine sunmaktadır. Amacı kültürün izlerine tanıklık etmek , kültürel arşiv tutmak ve haftasonu etkinlikleri düzenlemektedir.Tamamen gönüllü bir ekip olduğnu belirtmekte yarar olduğunu düşünüyoruz.


Bayraktepeye çıkılır da bir kaafe , bir apsuva koşara ( abhaz oyunu) bir wik oynanmazmı diyen grup üyeleri. Çeşitli Çerkez - Abhaz oyunları oynıyarak gönüllerince eylendiler.

Ardın dan gün batımı fotoğrafları çeken EPE'AS üyeleri Hendek Bayraktepeye veda ederek , Düzce iline geri döndüler.
Yorumlar (0)
29
açık