Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Kutlama Mesajı 29.08.2016, 12:29 01.09.2016, 15:03
Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

30 Ağustos 1922,Türk Milletini  egemenlikleri altına alarak,Anadolu’yu paylaşmak isteyen emperyal güçlere karşı verilen savaşın dönüm noktasıdır.30 Ağustos yurtsever Türk milletinin, birlik ve dayanışma içerisinde,omuz omuza verdiği bir bağımsızlık destanıdır.30 Ağustos; konu vatan ve özgürlük olduğunda,halkımızın yurdunu savunmak için büyük işler başarabileceğini kanıtlandığı gündür.

M.Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan bu zafer,Dünyanın ezilen uluslarına da yol göstermiştir.Son zamanlarda emperyalist güçler,yerli işbirlikçilerini kullanarak 94 yıl önceki emelleri olan birlik ve beraberliğimizi bozmak istemektedirler.  Anadolu’yu bölmek ,parçalamak  için, yeni senaryolar oluşturmaktadırlar.Ancak şer güçlere karşı 94 yıl önce nasıl mücadele ettiysek yine aynı kararlılıkla mücadele ediyoruz ve edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle,Hendek’li hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor,büyük zaferin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor,şehitlerimize Allah’dan rahmet diliyorum.

                                                                       Reyhan AZAK
                                                          CHP HENDEK İLÇE BAŞKANI
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
12°
açık