Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı yayınladı

16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan başlayıp 19 Mayıs 1919’da Samsunda son bulan bu yolculuk, Türk milleti için kurtuluşun başlangıcıydı.

Kutlama Mesajı 19.05.2017, 10:35
Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı yayınladı

19 Mayıs’ta şahlanan milli direniş fikri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasıyla neticelendi. Emperyalist güçler ve onların maşaları bir milleti yok etme sevdalarını erteleyerek çekilmek zorunda kaldı. 19 Mayıs 1919’dan bugüne 98 yıl geçti. Ülkemiz Dünya devletleri arasında saygın yerini almak için zorlu mücadelenin başlangıç günü olan 19 Mayıs'ı Mustafa Kemal Atatürk Türk gençliğine armağan etti.

        Geçlerin, Atatürk’ün emanetine sahip çıkacağını, ülkemizi hukukun egemen olduğu,çağdaş ve demokratik değerlerin var olduğu, ekonomisi güçlü, insanların barış içinde, terörden uzak bir Türkiye için çalışacaklarına inancımız tamdır.

        Bu duygu ve düşüncelerle Hendek’li hemşehrilerimizin, sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Atatürk, silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşının bütün kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

Reyhan AZAK
CHP Hendek İlçe Başkanı 
 

Yorumlar (0)