Hendek'te Başkan Babaoğlu 10 Kasım Mesajı yayınladı.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’nci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj;

Kutlama Mesajı 10.11.2019, 10:51
Hendek'te Başkan Babaoğlu 10 Kasım Mesajı yayınladı.

TÜRK MİLLETİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Türk Milletinin eşsiz kahramanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasım’da değil, her gün sonsuz saygı, dua ve özlemle anıyoruz.  Eşsiz dehası ve kahramanlığı ile Türk Milletinin kurtuluşu olan Atatürk’e olan hasret, her geçen gün giderek artmaktadır. Bu manada milletimizin Aziz Atatürk’e olan bağı ve sevgisi, dünyayı kendisine imrendirmektedir.

AZİZ ATATÜRK

 ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle demokrasiyi inşa eden Aziz Atatürk, Türk Milletinin yüksek karakteriyle başlattığı bağımsızlık mücadelesinde geleceğe güvenle bakan bu vatan toprağını bizlere emanet etmiştir. ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek Türk’ün gücünü dünyaya gösteren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için geleceğin Türkiye’sini inşa etmiştir.

KALBİMİZDE

Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren Atatürk, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bu yüzden 10 Kasım matem değil, Ata’yı anlama günüdür.  Kalbimizin en kıymetli yerinde bulunan Ulu Önderimize yönelik, zaman zaman yapılan asılsız itham ve karalama amacı taşıyan her sözün Türk milletine karşı gelmek amacıyla yapıldığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

İSTİKLAL VE İSTİKBAL

Dün olduğu gibi bugünde ülkemizin üzerinde hesap yapan hainlere ve işbirlikçilere asla fırsat verilmeyecektir. Kendini Türk Milletinin İstiklal ve İstikbaline adayan, savaş meydanlarında eşsiz zaferleriyle dünyaya umut veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 81’nci yılında dua, hasret ve özlemle anıyoruz.  Aziz Atatürk; Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaksın. "En büyük eserim" dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir.  Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
hafif yağmur