Hendek Meb Müdürünün 23 Nisan Mesajı...

Hendek Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğanın 23 Nisan Kutlama Mesajı yayınladı...

Kutlama Mesajı 22.04.2022, 18:20 24.04.2022, 11:52
Hendek Meb Müdürünün 23 Nisan Mesajı...
© HENDEK HABER

Tarihi boyunca nice zaferler kazanmış, nice badireler atlatmış, nice işgal ve yıkımın muhatabı olmuş aziz milletimiz, İstiklal Harbi'nde yedi düvele karşı destansı bir mücadele vererek bu milletin 'hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ilan ve ispat etmiştir.

Bundan tam 102 yıl evvel İstiklal Harbinin komuta merkezi olarak açılan,  milli iradenin temsil organı Türkiye Büyük Millet Meclisi de milletimizin her bir ferdinin gönlünde "Gazi" bir meclis olarak yer edinmiş, bir gurur vesilesi olarak 102 yılı geride bırakmıştır.

TBMM'nin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün meclisimizin açıldığı 23 Nisan gününü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, "bayram" günü olarak armağan etmesi, milletimizin verdiği istiklal ve istikbal mücadelesi ruhunun, nesilden nesile aktarılmasını sağlamıştır. Nitekim aziz milletimizi iyi günde de kara günde de "bir ve beraber" kılan değer, bu ruhun ta kendisidir.
Bu duygular içerisinde ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu