Ulusal Hikâye Yarışması başlıyor...

Sakaryada düzenlenecek olan 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması başlıyor.

Kültür ve Sanat 13.01.2021, 13:11 13.01.2021, 13:16
Ulusal Hikâye Yarışması başlıyor...
© HENDEK HABER

Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Adapazarı’nda dünyaya gelen ve öykücülüğü ile Türk Edebiyatında önemli bir yer edinmiş olan Sait Faik Abasıyanık’ın anısına 1. Ulusal Sait Faik Hikâye Yarışması düzenleniyor. Dereceye girenlerin ödüllendirileceği yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mart Çarşamba. Yarışmanın detaylı bilgileri ise web adresinde.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması düzenleniyor. 1906 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelen, öykücülüğü ile Türk Edebiyatında önemli bir yer edinmiş olan Sait Faik Abasıyanık’ın anısını yaşatmak, hikâye alanında yapılan çalışmaları desteklemek ve Sait Faik’i genç kuşaklara tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışmada konu ‘Ada Hikâyeleri’ olacak ve 31 Mart Çarşamba gününe kadar yarışma devam edecek. Seçici kurulun değerlendirmelerinden sonra sonuçlar 7 Mayıs Cuma günü www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilecek.
Yarışmaya ‘Ada Hikâyeleri’ konu olacak
Şehrin simge isimlerinden biri olan ve Türk Edebiyatında önemli bir yer edinmiş Sait Faik Abasıyanık’ın anısını yaşatmak, genç kuşaklara tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışmaya 16 yaş ve üzeri herkes katılabilecek. Yarışmaya katılımcılar için herhangi şehir veya bölgeden katılma zorunluluğu olmayıp yurt içi ve dışından yarışmaya katılmakta mümkün. Ada Hikâyelerinin konu olacağı yarışmanın seçici kurulu ise Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Doç. Dr. Gülsemin Hazer, Yazar Ali Ural, Yazar Ercan Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Resul Narin’den oluşuyor.

Sonuçlar 7 Mayıs’ta açıklanacak

Temel insani, ahlaki değerlerle örtüşmeyen ve daha önce herhangi bir yarışmada derece almış hikâyelerin değerlendirmeye alınmayacağı yarışmanın son başvuru tarihi ise 31 Mart Çarşamba günü olacak. 1 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında seçici kurul tarafından değerlendirilecek hikâyelerin sonuçları 7 Mayıs günü ilan edilecek, yarışmanın ödül töreni ise 11 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek. Katılımcılar yarışma ile ilgili detaylı bilgilere ise www.sakarya.bel.tr adresinden ulaşabilecek.

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü        : 5.000 TL
İkincilik Ödülü         : 3.000 TL 
Üçüncülük Ödülü    : 2.000 TL 
Mansiyon Ödülü (3 Adet)    : 1.000 TL

SEÇİCİ KURUL
1- Prof. Dr. Yılmaz DAŞCIOĞLU    (SAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi)
2- Resül NARİN                                (SBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı)
3- Doç. Dr. Gülsemin HAZER          (SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi)
4- A. Ali URAL                                 (Yazar)
5- Ercan YILMAZ                             (Yazar)

Son Başvuru: 31 Mart 2021
Seçici Kurul Değerlendirmeleri:1 Nisan-7 Mayıs 2021
Sonuçlar: 7 Mayıs 2021 web adresinden adresinden ilan edilecek.
Ödül Töreni: 11 Mayıs 2021

 

Yorumlar (0)
11
açık
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı