Seyr-i Hayal Kırdı Geçirdi

MTTB Seyr-i Hayal Kırdı Geçirdi. MTTB Sakarya İl Başkanlığına bağlı Seyr-i Hayal Tiyatro ekibi Sakarya Üniversitesinde düzenlenen ‘Hayırlısı’ adlı ilk oyununu yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Kültür ve Sanat 04.04.2016, 22:01 04.04.2016, 22:02
Seyr-i Hayal Kırdı Geçirdi


Milli Türk Talebe Birliği Seyr-i Hayal tiyatro grubu, Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde ‘Hayırlısı’ adlı oyununu sergiledi. Gösteriye Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, il ve ilçe kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Senaristliğini Cabir Özcan ve yönetmenliğini Burak Tutar’ın yaptığı programa vatandaşların ilgisi yoğun olurken kongre merkezini hınca hınç dolduran seyirciler altı perdeden oluşan oyunu ilgiyle takip ettiler.  
“Seyr-i Hayal ile Daha Nicelerini Başaracağız”
Kah güldüren kah ağlatan bir oyun olan ‘Hayırlısı’ hakkında görüşlerini belirten Milli Türk Talebe Birliği Başkanı Özcan Ayma, “Seyr-i Hayal ekibimiz, bünyemizdeki faaliyetlerine başladığından beri güzel işlere imza atıyor. 28 Şubat programımızda sürpriz bir tiyatroya hazırlanıp tek perde oyunla bizleri o yıllara götürmüşlerdi. Hayırlısı oyununda da çok fazla alınması gereken mesajlar var. Senaristimiz ve yönetmenimizin önderliğinde çok daha büyük işlere imza atacağız diye düşünüyorum. Programımız için bizlere destek olan Sakarya Valisi Sn. Hüseyin Avni Coş, katılım gösteren Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve tüm seyircilere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
29
açık