banner194

Olumlu Davranışlar Ödüllendirilmeli

Hayata Tutunuyorum Projesi kapsamında düzenlenen konferansta konuşan Yrd. Doç. Dr. Yeşim Güleç, “Gün içerisinde çocuklarınızın tüm olumlu davranışlarını ödüllendirmelisiniz. Bu şekilde olumsuz eylemlere ilgisini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca ev içi ve dışı kurallar belirlemek de oldukça önemli” dedi.

Olumlu Davranışlar Ödüllendirilmeli
banner180
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hayata Tutunuyorum Projesi kapsamında ‘Kaynaştırma Eğitimine Hazırlıkta Ev İçi ve Özbakım Becerilerinin Geliştirilmesinde Ailenin Önemi ve Aile Etkinlikleri’ konulu konferans gerçekleştirildi. Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda engelli vatandaşlar ve aileleri yer aldı.

Kurallar Belirlenmeli


Konferansa konuşmacı olarak katılan Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yeşim Güleç, “Gün içerisinde çocuklarınızın tüm olumlu davranışlarını ödüllendirmelisiniz. Bu şekilde olumsuz eylemlere ilgisini en aza indirebilirsiniz. Problem oluşturabilecek durumların da ortadan kaldırılabileceği unutulmamalı. Çocuklarınızın daha rahat hareket edebilmesi için sehpa üzerindeki nesneleri kaldırabilir, yemek saatlerinde değişikliklere gidebilirsiniz. Ev içi ve dışı kurallar belirlemek oldukça önemli” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER