banner194

Gençler İstiklal için bir aradalar

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , Milli Türk Talebe Birliği ve Anadolu Mektebi Okuma grubunun ortaklaşa düzenledikleri İstiklal Marşı’nın kabulünün 96 Yılı, Ofis Sanat Merkezi’ndeki panelde kutlandı.

Gençler İstiklal için bir aradalar
banner180


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına panele Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan, Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Talha İbil ve Anadolu Okuma Grubunda yer alan Üniversite öğrencileri ile Gençler katıldı. İstiklal Şairini istikbale taşımak için mücadele eden gençler panele ilgi gösterdiler. Panelde Anadolu Mektepleri Okuma Grubunda yer alan Sakarya Üniversitesi Öğrencilerinden Mevlüde Usta, İnsanca yaşamak başlıklı konuyu, Kübra Özcan Mehmet Akif’in ideal toplum tasavvuru başlıklı konuyu, Ebru Sucu , Edebi ve ebedi İstiklal başlıklı konuyu, Cemil Meriç Lisesi öğrencisi Dilara Selçuk ise Asım’ın nesli başlıklı konuyu anlattı. Panelin sonunda Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Talha İbil, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne desteklerinden dolayı Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan’a kitap hediye etti.

FOTO:1 : Ali İhsan Çokan, panele katılan gençlere teşekkür etti. 
FOTO:2: MTTB İl Başkanı Talha İbil, Sakarya GHSİM Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan’a kitap hediye etti.
FOTO: 3-4-5: Gençler panele ilgi gösterdiler.
FOTO: 7: Panelde Anadolu Mektepleri Okuma Grubunda yer alan öğrenciler , günün anlam ve önemine ait konuşmalar gerçekleştirdi.
FOTO: 6: Talha İbil
FOTO: 8: Ali İhsan Çokan

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 3 yıl Önce

Mehmet Akif Ersoy, 11 yıl Mısır'da kaldıktan sonra dönüşünde Atatürk hakkında şu sözleri söylemişti:
" Mısırda on bir yıl kaldım. Fakat on bir saat daha kalsaydım, artık çıldırırdım. Sana halisane (içtenlikle) fikrimi söyleyeyim mi? İnsanlık da Türkiye'de, milliyetçilik de Türkiye'de, Müslümanlık da Türkiye'de, hürriyetçilik de Türkiye'de. Eğer varsa Allah benim ömrümden alıp Ona versin.” Mehmet Akif Ersoy

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 3 yıl Önce

Mehmet Akif Ersoy'un oğlunun sözleri: "Babam, mütedeyyindi; fakat asla softa değildi. Dinin, tababet, ziraat, iktisat gibi işlenecek, ilerlenecek, tekâmül ettirilecek bir ilim şubesi olduğuna kâniydi. Yobazlardan nefret eder, kadınların çarşaf giymeye tesettürüne aleyhtar bulunuyordu. Dinin birtakım softalar elinde şirazesinden çıktığını daima söylerdi.”
Mehmet Akif Ersoy'a bir de bu yönü ile bakılırsa, onu daha çok anlamış olursunuz...

SIRADAKİ HABER