Öğrenciler Tarafından "Pırtlatan Bal" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Şehit Mahmutbey Ortaokulu Tiyatro Topluluğu tarafından Aziz Nesin´in yazdığı "Pırtlatan Bal" adlı tiyatro oyunu, 4 Ocak Cuma günü okulun çok amaçlı salonunda sahnelendi.

KÜLTÜR-SANAT 06.01.2019, 13:44
Öğrenciler Tarafından "Pırtlatan Bal" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

ŞEHİT MAHMUTBEY’DE PIRTLATAN BAL

Yoksul bir ülkede hasta torunu için bal arayan bir nine ile kendisine yardım etmeyen hizmetçi ve ülkedeki tek zengin kişi olan Paracı’nın hikâyesini mizahi bir dille anlatan "Pırtlatan Bal" adlı tiyatro oyunu, 4 Ocak Cuma günü tam üç seans sahnelendi. Usta oyuncuları aratmayan bir performans ortaya koyan öğrenciler, seyircilerden yoğun alkış aldı.  Şehit Mahmutbey Ortaokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen tiyatro gösterisine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Tiyatro oyununun ardından bu tür faaliyetlerin okullarda gerçekleşmesinin önemli olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, "Bu oyununun hazırlanmasında emeği geçen okul idaresini, öğretmenlerimizi, çalışanlarını ve özellikle de öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar tarafından Türkçe Öğretmenleri Deniz ERDEN ve Huriye YILDIRIM´a çiçek takdim edildi. Sanat gecesi, hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.Yorumlar (0)
5
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı