Hendek'te Şiir ve Müzik Dinletisi Etkinliği gerçekleştirildi

Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda “Şiir ve Müzik Dinletisi” Etkinliği gerçekleştirildi .

KÜLTÜR-SANAT 08.05.2018, 11:29 08.05.2018, 11:35
Hendek'te Şiir ve Müzik Dinletisi Etkinliği gerçekleştirildi

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından Okulumuz Etkinlikleri kapsamında Okulumuz öğrencileri ve yerel şairlerle birlikte 04.05.2018 tarihinde saat:19.00’da Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda “Şiir ve Müzik Dinletisi” Etkinliği gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu   Programa; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, İlçe Emniyet Müdürü, Orman, Maliye, Tapu müdürlerimiz, Banka müdürlerimiz, ilçe merkezindeki okullarımızın müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerimiz katıldı. 350 kişilik konferans salonu tamamen doluydu.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürümüz Yavuz KILIÇ davetlilere hoş geldiniz diyerek, katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konuşmasının devamında, öğrencilere özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, okula bağlılıklarını artırmaya, yeni ilgi alanları oluşturmaya, millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri kazandırma amacıyla bu etkinlikleri düzenlemekteyiz dedi.

 Daha sonra 5 öğrencimiz birbirinden güzel şiirleri okudular. Şiir dinletisini takiben Okulumuz Matematik Öğretmeni Seher Hicret LİMAN ve öğrencilerimiz izleyicilere güzel bir müzik ziyafeti sundular.

Şiir ve Müzik dinletisinde görev alan Şair ve öğrencilerimiz Temel ATA’nın sunumuyla şiirler Türk Halk Müziği Baki GÖNÜLAL, Burhan COŞKUN, Şaiirlerimiz;  Nezmiye HİCRAN, Yunus KARA, Batuhan ÇAKIROĞLU ( Öğrenci), Mehmet KURNA,Yasmin KORKUT, Tarıkcan BODUR (Öğrenci), Dursun YELKEN, Erdal DURSUN, Seher Hicret LİMAN (Öğretmen) Müzik, Ziyaattin EKİCİ, Mustafa DELİBAŞ, Erdal EBEM, Erkan AKYÜZ (Öğrenci) Şiir, Enes Şaban ER (Öğrenci) şiir, Eda OKŞİT (Öğrenci) şiir, Damla ABUZERLİ Şiir, Gürhan İNCE Şiir, Halil MÜFTÜOĞLU Şiir, Yunus KARA Şiir.
 
Programın sonunda Okul Müdürlüğü tarafından hazırlanan plaketler, programa katkısı olan tüm yerel şair ve öğrencilere programa katılan daire amirleri tarafından verilerek onurlanırımdı.
 
Program sonunda misafirlerimize ikramda bulunuldu.
 
Programımız tüm izleyicilerden büyük bir beğeni aldı. Misafirlerimiz bu tür programların her zaman olmasını ve programın hazırlanmasında emeği geçen başta Okul Müdürü Yavuz KILIÇ olmak üzere   emeği geçen öğrencilerimize ve şairlerimize çok teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz dendiler.

 
 

Yorumlar (0)
21
açık
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı