Programda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, “Nilüfer Kurfeyz, Selim Sağlam ve öğrencilerinin büyük emek sarf edip oluşturdukları eserlerden oluşan sergimizin, tüm sanatseverler adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri, TBMM Milli Saraylar Klasik Türk Sanatları Merkezi’nde görevli öğretmenler Nilüfer Kurfeyz – Selim Sağlam ve öğrencilerinin hazırladığı Tezhib Sergisi’nin açılışı ile başladı. Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, sanatçılar Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Büyükşehir bürokratları ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Türk – İslam Sanatının en güzel örnekleri Serginin hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerine başlayan Fatih Turan, “Şehrimizin kültür sanat hayatına kazandırdığımız Ofis Sanat Merkezi’nde yine önemli bir serginin açılışı ile bir araya geldik. Nilüfer Kurfeyz, Selim sağlam ve öğrencilerinin büyük emek sarf edip oluşturdukları eserlerden oluşan sergimizin tüm sanatseverler adına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan konuşmasının ardından, sanatçılar Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam’a teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.

20 Ocak’a kadar OSM’de Programın devamında sergiyi gezen Fatih Turan ve sanatseverler, usta sanatçılar Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam’dan eserler hakkında bilgi aldı. TBMM Milli Saraylar Klasik Türk Sanatları Merkezi’nde görevli öğretmenler Nilüfer Kurfeyz – Selim Sağlam ve öğrencilerinin hazırladığı Tezhib Sergisi, 20 Ocak Pazartesi gününe kadar Ofis Sanat Merkezi’nde sergilenmeye devam edecek