Google linkleri maviden siyah'a mı dönüyor

Google her geçen gün kendini geliştirmekte. Gerekse piskoloji gerekse stratejik planlar üzerinde bir çok çalışma yaparak, kullanıcı deneyimine çok önem vermektedir.

İnternet 10.05.2016, 21:13 10.05.2016, 21:34
Google linkleri maviden siyah'a mı dönüyor

 Google arama sonuçları sonrasında çıkmakta olan sonuçlardaki linklerin "Mavi" renk olması beyaz üzerinde bulunarak, oldukça ilgi çeken bir google klasiği haline gelmişti. 

Zaman zaman yenilikler yapan ve reklam linkleriyle normal linklerin ayrılması için , gerekli teknoloji ve tasarım css  güncellemeleri yaparak, geliştiren Google Mühendisleri bu kez, link renkleri üzerinde değişiklik yapmaya hazırlanıyor. 

Milyonlarca sorgu düşünüldüğünde, arama sonuçlarının "mavi" yerine "siyah" renge dönüşmesinin mantıksal bir açıklama yapılacağı şüphesizdir. Fakat bir takım çevrelerin bu değişim pekte hoş karşılanmadığı, söylentiler arasında. 

Google nin yapmış olduğu açıklama “We’re not quite sure that black is the new blue” (Biz siyahın yeni mavi olmasından tam olarak emin değiliz) şeklinde oldu. 

Zaman her konunun ilaçı olduğu gibi Bir numaralı arama motoru Google nin bu konuda yapacağı değişimi zaman içersinde yapacağı  düşünülüyor.

Yorumlar (0)