YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Hendek'te İncelemelerde bulundu

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ile birlikte, Hendek OSB girişinde yapımına başlanan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu inşaatını gezdi.

Hendek Haber 09.02.2013, 23:16 10.02.2013, 00:30
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Hendek'te İncelemelerde bulundu
 YÖK, SAÜ ve Başkan İnci MYO’yu gezdi

YÖK  Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ile birlikte,  Hendek OSB girişinde yapımına başlanan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu inşaatını gezdi.

 İnşaatta inceleme

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, SAÜ  Rektörü Muzaffer Elmas, SAÜ Hendek Meslek Yüksek Okulu Müdürü İbrahim Yüksel,  Başkan Ali İnci ve Hendek Belediyesi Meclis Üyeleri,   Hendek Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 17 bin 100 m2 alana kurulacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu’nun inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.  Hendek Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları inceleyen ekip, dev projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini görünce Başkan İnci’yi ve ekibini tebrik etti. Sakarya Üniversitesi’ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nü yaparak eğitime büyük destek veren Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Meslek Yüksekokulu projesiyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını ve inşaatın kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Başkan İnci bilgilendirdi

Başkan İnci, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas ve meclis üyelerini çalışmalar hakkında bilgilendirerek “  Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulumuzun tamamlanmasıyla birlikte, SAÜ Hendek Meslek Yüksek Okulu’nun öğrenci kapasitesini artırarak,  Hendek’te bulunan Hendek OSB’nin ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmek için böyle bir projeye imza attık.  Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu,5 bloktan oluşup, toplam 5113 m2 tabana oturacak, 3 katlı ve 15.339 m2 kullanım alanına sahip olacak. Yüksekokulun 3 milyon TL’si Ülker grubu tarafından finanse ediliyor. Burada ben Sayın Valimiz Mustafa Büyük’e desteklerinden dolayı da teşekkür ediyorum.  Okulumuzu en kısa sürede tamamlayıp, eğitim şehri olacak ilçemize dev bir eğitim yuvası daha kazandıracağız.“ Dedi.

HGM, Uludere ve Bayraktepe’yi gezdiler

Çalışmaları inceleyen ekip daha sonra Uludere Rekreasyon projesi, Hendek Gençlik Merkezi, kapalı yüzme havuzu, bowling salonu ile 3D Sinema salonunu gezdi. Gezi sonrası misafirler Bayraktepe’de yenilen yemek sonrası Hendek Kültürevi ile rölyefleri gezdi. 

YÖK Yürütme Kuhrulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, SAÜ Hendek Meslek Yüksek Okulu Müdürü İbrahim Yüksel, Başkan İnci’ye misafirperverliğinden dolatyı teşekkür edip, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Yorumlar (0)
16
açık