Yetmedi Hendek'e 5000 hurma fidanı daha dağıtılacak

Geçtiğimiz günlerde merkezde 5000 adet Hendek hurması dağıtan Hendek Belediyesi, köylere de 5000 adet Hendek hurması dağıtıyor. İlk olarak Hendek Dikmen Köyü’nde gerçekleştirilen programda 2B arazileri ve ORKÖY ile ilgili bilgilendirme de yapıldı.

Hendek Haber 27.02.2013, 10:35 27.02.2013, 11:46
Yetmedi Hendek'e 5000 hurma fidanı daha dağıtılacak
Türkyılmaz, 2B arazilerini anlattı

İnci, hurma dağıttı

Geçtiğimiz günlerde merkezde 5000 adet Hendek hurması dağıtan Hendek Belediyesi, köylere de 5000 adet Hendek hurması dağıtıyor. İlk olarak Hendek Dikmen Köyü’nde gerçekleştirilen programda 2B arazileri ve ORKÖY ile ilgili bilgilendirme de yapıldı.

Dikmen Köyü’nde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Ali İnci, Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Hendek Orman İşletme Müdür Vekili Sungur Mehmet Yeni,  Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Dikmen Köyü Muhtarı Cemal Aydın, Hendek Dikmen Kooperatif Başkanı Seyit Kazın, AK Parti Hendek Gençlik Kolu Başkanı Bilal Deniz  ve Köy halkı katıldı.

Bilgilendirme toplantısı öncesi Aksu Köyü’nde büyükbaş hayvan gübresinden gaz üreterek evinde ocak gazı ihtiyacını karşılayan İsmail Akyıldız yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türkyılmaz, 2B arazilerini anlattı

Dikmen Köyü’nde yapılan toplantıda vatandaşlara yapılan 2B arazileri, Orman Kadastro çalışmaları ve yayla konularında bilgiler verildi. Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz verdiği bilgilerin yanı sıra satışı yapılan 2B parsellerinin Türkiye genelinde ilk satışı gerçekleştirilen Bölge Müdürlüğü olduklarını ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Arıcılara destek

Toplantıda Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliğinden söz ederek yapılan çalışmalardan ve 2013 Yılı faaliyet programlarından söz etti. Bal Ormanları ile ilgili yapılan çalışmaları anlatan ör, Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, verimli ormanlara bal ormanı yapmakta güçlük çektiklerini anlatarak destek istedi. Arıcılık yapan üyeler Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz'dan Orköy Projesi ile ilgili arı istediler. Türkyılmaz arıcıların isteğine karşılık 30’ar adet arı verebileceklerini belirtti.

Dikmen’e 500 adet Hendek hurması

Toplantı da Hendek Belediyesi 500 adet Hendek Hurma Fidanı dağıttı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, dünyanın geleceğinin tarıma endeksli olduğunun altını çizerek; “Hendek halkı olarak bizler geçmiş yıllarda tütüncülük yapmıştık. Tütünün işlemesi satımına kadar yaklaşık 14 ay sürüyordu ve evlerimizden pisliği, kokusu çıkmıyordu. Ancak tarım politikalarının değişmesi üzerine ilçemiz insanı tütüncülükten vazgeçti ve günümüzde fındık üretimi yapmaktadırlar. Bizlerde düşündük ki ilçemiz insanını farklı tarım ürünlerine yönlendirerek ve ilçemiz insanına ekonomik katkı sağlayarak yeni neslin geleceğini garanti altına almayı hedefledik. Bu amaçla hurma ağacı projesini kısa zamanda hayata geçirmenin mücadelesini veriyoruz” dedi.

İnci, geçtiğimiz günlerde vatandaşlara merkezde 5000 adet Hendek hurma fidesi dağıttıklarını söyleyerek, şimdi 5000 adette köylere dağıtacaklarını söyledi. İnci, köylere hurma fidanı dağıtımına ilk Dikmen Köyü’nden başladıklarını ifade ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

 

Yorumlar (1)
gizli .''ömer selman ''? 9 yıl önce
hurmalar fiyasko oldu kimse alamadı kavga çıktı arık belediye hiçbirişte muaffak olamıyor anlayın alla yardım etmiyor her yaptığı işte problem varbir fidanı bile dağıtamaan dağıtırken eşit olamayan dağıtım yani birfadını doğru dağıtmaktan aciz bir belediye vatandaşa nasıl hizmet sunacak merak etmiyomusunuz
19
kapalı