Yenimahalle Meslek ve Hendek Anadolu Lisesi Söğütlü deydi

Hendek Belediyesi,12. sınıfta eğitim gören yaklaşık 900 öğrenciyi 7-12 Mayıs tarihleri arasında tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturuyor.

Hendek Haber 09.05.2018, 14:38
Yenimahalle Meslek ve Hendek Anadolu Lisesi Söğütlü deydi

Gençler Tarihi ile Buluşuyor-2

Hendek Belediyesi,12. sınıfta eğitim gören yaklaşık 900 öğrenciyi 7-12 Mayıs tarihleri arasında tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturmak, birlik-beraberlik ve kardeşlik duygularını geliştirmek için düzenlediği  “Gençler Tarihi İle Buluşuyor” programının ikinci gününde Yenimahalle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Hendek Anadolu Lisesi öğrencilerini Bilecik-Söğüt’e uğurladı.

900 öğrenci Söğüt’te

Kültür Gezisi kapsamında Bilecik ve Söğüt’e gidecek olan Yenimahalle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Hendek Anadolu Lisesi 12. sınıfta okuyan 168 öğrenciyi Bayraktepe Tesisleri’nden Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Belediye Meclis Üyesi Bilal Deniz ve Kültür İşleri Müdürü Talip Ulaş yolcu etti.

Öğrenciler Bilecik'in tarihi ve eşsiz güzelliklerini, Osman Gazi'nin Osmanlı Beyliği'nin temellerini attığı ve bir dönem Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapan Söğüt ilçesini ve Söğüt'ü fetheden Ertuğrul Gazi'nin kabristanını da ziyaret edecek.

Yorumlar (0)
5
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı