Yeni Hendek Devlet Hastanesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Hendek’te yapımına başlanan 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor.

Hendek Haber 06.02.2013, 14:41 06.02.2013, 16:25
Yeni Hendek Devlet Hastanesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor
 Hendek’te 100 yataklı hastane inşaatı yükseliyor

Hendek, çalışıyor…

Hendek’te yapımına başlanan 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 2009 seçim beyannamesinde vermiş olduğu sözleri tek tek yerine getiriyor. Seçim beyannamesinde 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi sözünü veren Başkan İnci, girişimler sonucu Hendek’e tam donanımlı modern bir hastane kazandırılması, sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi için, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci,  AK Parti Milletvekilleri Şaban Dişli, Recep Yıldırım, o dönemki AK Parti İlçe Başkanı Şenay Sakal ve Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Akın Kaya ile birlikte eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı ziyaret ederek hastane taleplerini iletmişlerdi. Görüşmeler sonucunda 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi ihalesi yapılarak TOKİ tarafından inşaatına başlandı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ilçe halkına karşı verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tam donanımlı, modern hastane

Açmalar mevkiine yapımına başlanan ve  90 dönümlük arazinin Hendek Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleştiği alanda çalışmalar hızla devam ediyor. TOKİ tarafından hastane yapımının ihalesinin yapılarak hızlı bir şekilde hastane inşaatı başladı. 30 metre genişliğinde 3 km uzunluğundaki şehir bağlantı yolları Hendek Belediyesi tarafından açılan ve  90 dönüm üzerine yapılan 100 yataklı Devlet Hastanesinin iş bitirme süresinin de 12 Kasım 2014 olarak belirlendiği söylendi. İnşaatı başlayan 100 yataklı Devlet Hastanesi’nin tam donanımlı ve modern bir hastane olacağı belirtildi. 
Yorumlar (0)
2
kapalı