Yakalanarak gözaltına alındılar

Söğütlü ve Hendek ilçelerinde yaptıkları operasyonda çok sayıda kenevir bitkisi ele geçirdi. Söğütlü’de ele geçirilen insan boyundaki kenevirler jandarmayı bile hayrete düşürdü. ​

Hendek Haber 05.07.2018, 00:55
Yakalanarak gözaltına alındılar

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Söğütlü ve Hendek ilçelerinde yaptıkları operasyonda çok sayıda kenevir bitkisi ele geçirdi. Söğütlü’de ele geçirilen insan boyundaki kenevirler jandarmayı bile hayrete düşürdü.

Türk Beylikışla

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı istihbarat ekiplerin Söğütlü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile ortak düzenlemiş oldukları operasyon kapsamında Türkbeylikışla Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ormanlık alan içerisine E.A., ve T.Y., isimli şahısların dikmiş oldukları tahmin edilen 513 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

1 metre 80 santim

Jandarma ekiplerinin ele geçirdiği kenevirlerin boylarının 1 metre 80 santime ulaşmış olması ekipleri hayrete düşürdü. Kenevir bitkilerini diken her iki şahısta yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Hendek Soğuksu’da

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Hendek İlçesi Soğuksu Mahallesi’nden M.İ., isimli şahsın Soğuksu - Kocatöngel Mahalleleri arasında bulunan ormanlık alana kenevir bitkisi ekimi yaptığını öğrendi.

258 kök ele geçti

KOM ekipleri ile birlikte Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ortaklaşa operasyon başlattı. Arazi taramasında dört bölmeden oluşan ormanlık arazi içerisinde 258 kök kenevir bitkisi ekimi yapıldığı tespit edildi. Kenevir bitkisi eken M.İ., yakalamak için geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Yorumlar (0)